Václav Verner, starosta centrálního městského obvodu Ústí nad Labem, a Kamila Javorská si řekli své první „Ano“ 30. 7. 1960 v obřadní síni v Berní ulici.

„Bylo krásně jako dnes. Tehdy se oddávalo pouze v Berní ulici. Svatební hostinu jsme měli na zámečku Větruše,“ vzpomínala zlatá nevěsta. Václav a Kamila se poznali už při studiích na chemické průmyslovce.

„Mně bylo tehdy patnáct a Václavovi dvacet. První rok to bylo takové oťukávání. Poté už to propuklo ve vážný vztah. Václav však odešel po maturitě na vysokou školu. Vídali jsme se jen o víkendech. Přesto nám to vydrželo,“ doplnila Kamila Vernerová.

Za svůj život vychovali manželé Vernerovi dvě děti, dceru Kamilu a syna Tomáše. „Děkuji rodičům za pěkné dětství. Nikdy se přede mnou a bratrem nehádali,“ řekla před zlatým obřadem dcera Kamila Pelikánová.

Kromě syna a dcery naplňuje život manželů Vernerových pět vnoučat, dva chlapci a tři dívky. Nejstaršímu vnukovi Janovi je pětadvacet let.

„Chtěl bych dědovi a babičce popřát ještě jednu zlatou svatbu. Jsou pro mě velkým vzorem. Chtěl bych také určitě tak dlouho vydržet v manželství,“ prozradil vnuk Jan Pelikán.

Zlatý ženich Václav Verner si připravil pro svou nevěstu velké překvapení. Nechal vyrobit nové snubní prsteny, které si oba manželé vyměnili před oltářem, stejně jako před padesáti lety. Nechybělo ani láskyplné manželské políbení.

„Tak to jsem nečekala, nové prstýnky, takové překvapení a dárek od manžela,“ dodala krátce po obřadu s úsměvem zlatá nevěsta. Úplně osvědčený recept na šťastné manželství však Vernerovi nemají.

„Není to jednoduché, než se sžijí dvě povahy. Každý vztah je o toleranci a odpovědnosti. Václav je celý život aktivním člověkem. Hodně sportuje. V mládí hrával basketbal a dnes trénuje mladou hokejovou základnu Ústeckých lvů,“ řekla ke dlouholetému spokojenému manželství Kamila Vernerová.

Zlatého svatebního obřadu se také účastnili dlouholetí pracovní kolegové Václava Vernera, starosty centrálního městského obvodu. Slavnostní zlatou oddací řeč pronesli primátor Jan Kubata, náměstek primátora Jan Řeřicha, místostarosta centrálního městského obvodu Jan Tvrdík, radní František Nesvadba a zastupitel Václav Kůrka. Zlatý svatební obřad zpečetila ústecká matrikářka Pavla Severová.

Mezi svatebními hosty, kteří přišli popřát Vernerovým k životnímu jubileu, nechyběla starostka městského obvodu Neštěmice Liana Wagnerová.

„Obdivuji po tolika letech manželství jejich stále harmonický vztah. Chtěla bych jim popřát hodně šťastných kroků v dalším společném životě,“ připojila se ke gratulantům s přáním Wagnerová.

Fotogalerii z ostatních svatebních obřadů najdete zde!