Protipovodňová vana v Přístavní ulici bude dokončena. Snad. Doufá v to ústecký primátor i obyvatelé celého města.

Ministr dopravy Vít Bárta (VV), který se včera na Přístavní ulici podíval dalekohledem z Větruše, slíbil, že se pokusí Ústečanům pomoct. Nic bližšího nespecifikoval.

„Není to tak, že bych se rozhodoval podle toho, jak já vidím situaci. V kanceláři mám více než sto staveb, o kterých musím rozhodnout,“ sdělil ministr dopravy s tím, že nyní objíždí nejkritičtější místa a konečný verdikt o tom jaké stavby budou pozastaveny vydá příští pátek.

Velké komplikace

„Přemýšlím nad nimi z takového hlediska, abychom se příště mohli vyvarovat chyb, které při výstavbě vznikají. Do Ústí můžu vzkázat jen to, že udělám vše proto, abych Ústečanům pomohl, protože ta situace je velmi nepěkná,“ dodal ministr dopravy Vít Bárta .

Ústecký primátor Jan Kubata k tomu řekl, že v tuhle chvíli vůbec nechce spekulovat o tom, že by Přístavní dostavěna nebyla.

„Doufám, že se stavba dokončí,“ řekl Kubata.

Ačkoli by nedostavěná protipovodňová vana znamenala komplikace i pro zanádražní prostor, který by tak nemohl být zkolaudován, největší problém vidí primátor v nutnosti zkapacitnění silnice I/30.

„Už jen to, že by do stavby třeba natekla voda, by byl problém a dle informací z Ředitelství silnic a dálnic lze stavbu zakonzervovat jedině dostavbou,“ dodal primátor.

V brzkou dostavbu věří i řidiči. „Tahle situace je dlouhodobě neúnosná. Pro dobré jméno města i nervy řidičů je potřeba silnici co nejdřív dokončit,“ myslí si ústecký motorista František Polák.

V brzké době si ale Ústečané od přeplněných silnic neodpočinou.

Příští víkend bude Přístavní ulice uzavřena, další uzavírka bude následovat o týden později.

Podle Dalibora Dařílka z ústeckého odboru dopravy bude úplná uzavírka trvat od 21. srpna do konce září. Tedy asi šest týdnů.