„Je jen dobře, že Ústečané tuto šanci každý rok dostávají. Je to sice konkurence ústeckého Letního kina, ale když to městu nevadí,“ řekl včera Radek Kubala, provozovatel zubrnického letního kina.

Sám se konkurence nebojí. „Filmy Bobule, 2Bobule a Líbáš jako Bůh už jsme letos promítali,“ vysvětlil.

Vstupné na náměstí bude opět dobrovolné. „Loni vydělalo na Konto Bariéry 28.385 korun,“ uvedla Miluše Šimůnková ze sekretariátu starosty Úřadu městského obvodu Ústí – město (ÚMO Ústí).

„Kinematograf alespoň na pár dní zpestří kulturní život Ústečanů. Vždyť slouží nejen jako kino, ale i jako společenská událost, kde se lidé již tradičně setkávají a užívají si neformálnosti prostředí Lidického náměstí,“ vysvětlila.

V minulých letech byly na náměstí při promítání problémy s nepřizpůsobivými a opilými občany, ale také se zloději. Letos tedy opět vše ohlídá městská policie.

Na náměstí bude na 260 židlí. „Není ale výjimkou, že někteří diváci si přinesou židli svou,“ prozradila Miluše Šimůnková.

Se čtyřmi filmy Čadíci jezdí v létě po celé ČR. Tím pátým, Ústí jej uvidí v sobotu, je bláznivá komedie Blázni, vodníci a podvodníci (ČSSR, 1980) s Dášou Veškrnovou v hlavní roli. ÚMO Ústí přijde na 2.400 korun.

Program

út 10. 8. Bobule
st 11. 8. 2 Bobule
čt 12. 8. Ulovit miliardáře
pá 13. 8. Líbáš jako Bůh
so 14. 8. Blázni, vodníci a podvodníci
doprovodný program: 20.30 vystoupení Brass Bombers
promítání: od 22.00