„Jsou zapotřebí zejména dezinfekční prostředky, lopaty, igelitové pytle, košťata, kbelíky, hadry, gumové rukavice, krumpáče, kolečka, sekery, pily, prášky na praní, krémy na ruce, hygienické potřeby, trvanlivé potraviny a balená voda,“ uvedl ředitel úřadu ústeckého ČČK Milan Machalický.

Dodal, že se na ně již obrátil se zoufalým voláním o pomoc děčínský ČČK, jehož sklad vyprázdnily červnové bleskové povodně. Pomoc ale potřebují také v Chrastavě a na Frýdlantsku.

Věci ústecký ČCK přijímá denně od 8 do 15 hodin nebo po domluvě na tel. 603 256 485 prakticky kdykoli. Machalický zdůraznil nutnost rychlého jednání, sami jsou připraveni odvézt pomoc do postižených oblastí ihned po naplnění auta.

Humanitární sbírka i v Libouchci

Velká voda se nevyhnula ani obci Libouchec. Místní rybníky a nádrže zde přetékaly a zaplavily sklepy i zahrady. Na pomoc s odčerpáváním museli být povoláni i hasiči z Ústí nad Labem.

V Libouchci se proto pořádá humanitární sbírka pro ty, kteří pomoc potřebují nejvíce. Od úterních 18.00 hodin mohou dobrovolníci nosit například dezinfekční a čisticí prostředky, balenou vodu, lopaty, košťata, kbelíky a další věci, které by pomohly oblastem postiženým povodněmi s úklidem a odstraňováním nepořádku a naplavenin.

Sbírka se uskuteční v místní hasičské zbrojnici na náměstí a své „dary“ tam můžete nosit až do 20.00 hodin večer.
Sbor místních dobrovolných hasičů a obec se následně postarají o to, aby se vše dostalo tam, kde je to nejvíce potřeba.