„Výtvarnou činností se zabývám od nepaměti,“ smála se výtvarnice při vzpomínce na své začátky. „Vystudovala jsem střední výtvarnou školu, začínala v propagacích a nikdy nepracovala mimo obor,“ dodává k začátkům.

Na „volnou nohu“ odešla před dvaceti lety. Šití panenek byl před lety jeden z nápadů, který realizovala. Dlouhá léta ji provází šití oděvních modelů. „Toho už se asi nezbavím. Považuji to za poměrně zhoubnou vášeň,“ přiznala se.

Dvě výstavy

Ačkoli dlouhá léta bydlí ve Valtířově poblíž Ústí, v krajském městě vystavovala zatím jen dvakrát. Věří, že po otevření informačního střediska přibudou další vhodné výstavní prostory i po rekonstrukci muzea.

„Momentálně vystavuji ve šluknovském zámku v obrovské půdní prostoře cca 40 tapiserií, které vznikaly během mnoha let. Nikdy jsem tyto textilní obrazy neviděla najednou vystavené. Některé jsou velké až pět metrů,“ nastínila Vágnerová. K vidění je výstava do poloviny září.

Druhou výstavu má v Klášterci nad Ohří v Galerii Kryt. Jmenuje se „jémine féminae“ a jak je z názvu patrné, je určena hlavně ženám. Vystaveny jsou desítky ženských hlaviček - pastely, a dále šaty a šperky.

V září začíná také společná výstava „BÍLÁ“ - ruční papír v čajovně „U Džoudyho“ v Praze a 7. září výstava na motivy poezie ústecké autorky Taťány Novákové v děčínské synagoze.

Eva Vágnerová vystavuje ale i ve své domácí Galerii ve Valtířově, kde jsou k vidění například barevné kompozice - pastely v podobě 81 zmrzlinových pohárů.

Chce zachytit svět

„Mé Galerii ve Valtířově se daří dobře, protože jsem dávno pustila z hlavy, zda se vyplácí. Jednak už po mně nikdo nic nechce a ani já nemám jiné přání, než dál dělat to, co dělám,“ dodala výtvarnice, která aktuálně pracuje společně s Dílnou ručního papíru v Litoměřicích na jemných kresbách a na dalších malbách, kterými by ráda zachytila svět.