„Konkrétní místa, kde se vyskytnou nějaké výrazné bouřkové srážky, se dají říct asi tak půl hodiny nebo hodinu před tou bouřkou,“ uvedl Pavel Jůza, prognostik Českého hydrometeorologického ústavu na Kočkově.

Již ve čtvrtek odpoledne přes nás začne přecházet studená fronta. „Mohou se vyskytovat přeháňky nebo bouřky a potom to vypadá, že bude pršet v noci na pátek a v pátek,“ avizoval vývoj počasí Jůza s tím, že není jisté, zda srážky dosáhnou nějakých nebezpečných hodnot.

„Ojediněle se nedá vyloučit, že by mohlo spadnout až 50 milimetrů,“ byl dál opatrný v předpovědích Jůza.

Ani o víkendu to nevypadá zrovna růžově. Mělo by být převážně deštivo. „To už by snad ty úhrny neměly být tak výrazné a nebezpečné, ale to se ještě upřesní,“ dodal na závěr zdánlivě optimisticky meteorolog.

Prognóza dalšího deště děsí zvláště občany vyplavených obcí. Bojí se i starosta Povrlů, který odhaduje škodu na obecním majetku na pět až šest milionů korun.

„Pokud by déšť přišel ve stejné intenzitě, tak by práce, kterou jsme provedli během těch pár dnů, byla zbytečná,“ smutně zkonstatoval Jiří Schick, starosta Povrlů.

Meteorologové budou situaci dnes ještě upřesňovat.

Bojíte se, že deště budou podobné těm z minulého víkendu? Hasujte!