Jedna z nejvíce zasažených lokalit byl Libouchec (ČTĚTE ZDE + FOTO), kde byla zatopeno několik ulic a hasičské jednotky čerpaly vodu ze sklepů postupně dům od domu a velikou lagunu ve sběrném dvoře. Dvě sídliště se také ocitla pod vodou.

Ani Ústí se voda nevyhnula. Tovární ulice zůstane uzavřena až do soboty (14. 8.)

"Město zde začalo s odklízením nánosů a provádějí se zde další úklidové práce. Až teprve po jejich skončení bude zřejmé, jak je silnice poškozena. MHD tedy do Předlic stále jezdí kolem Kaufland," uvedl mluvčí města Milan Knotek.

V noci byly odklízeny kameny a nánosy na křižovatce Předmostí, kam se dostaly z Bertina údolí. Komunikace bude ještě dočištěna. Povodeň v Libouchci objektivem čtenářů

Ve Strážkách je poškozen sloup elektrického vedení, poškozeny jsou mostky v Božtěšicích a Strážkách, propadl se chodník ve Vinařské ulici. Takových závad však je a bude více.

Městská policie bude mít o víkendu ve službě 25 lidí. Město se obává, že se mohou lokální záplavy opakovat – mělo by totiž opět pršet.

Primátor žádá pomoc

Primátor Jan Kubata v pátek vypraví osobní dopis Policii ČR, v němž z důvodu mimořádně závažné dopravní situace ve městě naléhavě žádá o posílení stavu příslušníků Policie ČR, a to pro účely řízení dopravy a další činnosti spojené s řešením situace vzniklé lokálními záplavami.

„Kvůli havarijnímu stavu na komunikaci 1/8 v Bořislavi a rovněž na silnici 1/13 v Jílovém u Děčína je v současné době veškerá nákladní doprava svedena přes město Ústí nad Labem. Celou situaci ještě komplikují uzavírky dílčích objízdných tras, kde došlo k průniku vody, např. v Tovární ulici, a rovněž rekonstrukce pěti úseků silnice 1/30 Ředitelstvím silnic a dálnic. Veškeré možné síly Městské policie jsou v Ústí nad Labem nasazeny a já si dovolím očekávat totéž v případě Policie České republiky“, uvádí Kubata.

Dotkl se déšť a přívaly vody i vás?
Pošlete nám ihned jakkékoliv informace nebo vaše fotografie s krátkým popiskem!
Vše pošlete na ustecky@denik.cz

Všem, co nám poskytují foto i informace DĚKUJEME!

A to nebylo vše…

Další záchranné práce byly prováděny pod železničním mostem v Krásném Březnu, kde uvízlo osobní auto.

Další uvízlé auto bylo hlášeno na hlavní silnici pod hradem Střekov. V Novoveské ulici na Střekově spadly na vozovku stromy.

Ve Strážkách byl hlášen spadlý sloup elektrického napětí. V ulici Na kopečku na Severní Terase se začal sesouvat svah. Voda silně podemílala přístavbu domu v Božtěšické ulici na Bukově. V Ryjicích pročisťovala jednotka kanalizaci.

Voda byla čerpána ve Velkém Chvojně, na Střekovském nabřeží, v Majakovského ulici. V Petrovicích byl zatopena silnice.

Čerpání vody ze sklepa haly SKP prováděla jednotka na severní Terase a v Mírové ulici na Severní terase, dálev podniku Spolchemie, ve Velkém a Malém Chvojně, v Litoměřické ulici na Střekově. Čerpána byla voda z výtahové šachty v Ořechové ulici na Severní Terase a na zimním Stadionu v povrlech.