Místní lidé to vítají. „Parkovacích míst je obecně málo, takže tohle mě jednoznačně potěšilo,“ řekl František Zeman.

Podle střekovské radnice budou stavební práce stát 986 tisíc korun. „Firma, která vzešla z výběrového řízení, Komastav, si už převzala staveniště,“ vysvětlil zdejší starosta Vlastimil Žáček (ODS).

„Chceme samozřejmě, aby to bylo hotové co nejdřív, ale termín je stanoven do konce září,“ dodal k tomu.

Sídliště v Kamenné ulici po dokončení získá zhruba 30 šikmých parkovacích stání podél zdejšího chodníku. „To si vyžádá změnu v dopravním řešení. Legislativa totiž umožňuje tento druh stání pouze v jednosměrce a ulice Kamenná se bude v jednosměrnou muset změnit.¨
Výhodou místa je, že je zde umístěna kamera, napojená na centrální pult policie.

Na Střekově chybí zhruba 300 parkovacích míst a nejhůře jsou na tom právě sídliště. Absolutní nedostatek stání pro automobily panuje v ulici Tolstého. Zde chce radnice také jedno parkoviště postavit. Proti tomuto záměru se bohužel postavili obyvatelé z jednoho vchodu v Novoveské ulici. Vadí jim, že by přišli o čtyři stromy, břízy.

Ohledně parkoviště tedy střekovská radnice zahájila hlasování, zda jej stavět, nebo nikoliv. To bylo uzavřeno k 31. červenci. Vyhodnocení, podle projektového manažera Střekova Libora Teplana, ještě není uzavřeno.

„Koncem příštího týdne budou výsledky k dispozici,“ uvedl Teplan v pátek.
V Tolstého si už ovšem chtějí postavit parkoviště některá družstva vlastníků bytů na vlastní náklady a tedy samotné hlasování problém zřejmě nevyřeší.