Přibližně 55 lidí denně pracuje na tom, aby se vše stihlo v termínu a veřejnosti mohl být park zpřístupněn v říjnu.

„Máme problémy s přívalovými dešti, které tu spadly, ale i přesto bychom vše měli stihnout podle plánu,“ slíbil Václav Řezníček, hlavní stavbyvedoucí společnosti SKD Průmstav– stavby, která revitalizaci sadů provádí.

Blátem, které nyní pokrývá většinu parkových ploch, jsme se brodili „za vás“, naše čtenáře, abychom vám mohli přiblížit aktuální podobu zavřených Městských sadů.

Základní podoba parku je už v sadech znát. Připraveny jsou podstavce pro dvanáct fontán, které budou park zdobit. Rýsují se už i „vyhlídkové“ paluby. „Téměř finální už je také podoba zeleně. Stromy a keře jsou na svých místech, nyní je potřeba dosít travní porost,“ vysvětlil Ivan Soukup, výrobní ředitel SKD Průmstav– stavby.

Stále zelený park

Ačkoli se Ústečané obávali, že se zelený park změní v betonovou plochu, je třeba uznat, že park je nadále zelený, jen mnohem světlejší.

„V křovinách tu byla spousta injekčních stříkaček a věcí po bezdomovcích. To teď zmizelo a napříč parkem je vidět,“ dodal Václav Řezníček.
Na mnoha místech parku už se rýsují i chodníky a cyklostezka. „V širších částech cest bude vedle hladkého asfaltu pro in–line brusle i měkký mlat, po kterém se lépe běhá,“ nastínil Soukup.

Právě na nové stezky pro bruslaře už netrpělivě čeká Ústečanka Kateřina Šťovíčková.

„Cyklostezka podél Labe je sice fajn, ale pořád jezdit sem a tam se taky nedá. Očekávám, že v parku bude možné aspoň kroužit. Už aby to otevřeli,“ těší se Ústečanka.

Na otevření revitalizovaných Městských sadů se už těší i pejskaři, bydlící v okolí parku.

„Už je to dost dlouho na to, abychom chodili na Střížovický vrch. Je tam sice pěkně, ale šlapat to dvakrát denně je dost únavné,“ podotkl Pavel Neumann. Obává se však, jestli ho vůbec do sadů se psem pustí.

Náměstek ústeckého primátora Jan Řeřicha říká, že pejskaři by v „nových“ sadech neměli mít problém.

„Místa tam bude pro každého dost. jen je potřeba, aby lidé po svých psech uklízeli a respektovali zákaz vstupu psů na místa pro děti a mládež,“ vyzval pejskaře Jan Řeřicha.

Dodal, že revitalizace zatím probíhá podle plánů a podařilo se dohnat skluz způsobený tuhou zimou.

„Na konci září by tak mělo proběhnout předání stavby a v říjnu by se park mohl otevřít pro veřejnost,“ slíbil náměstek primátora.