Energetická skupina RWE hospodaří se stamilionovými částkami, má dominantní zisky prodeje zemního plynu na území Čech a Moravy.

Přitom šesti obcím na Liberecku posílá RWE „rychlou finanční pomoc pro odstraňování následků živelní pohromy a podporu postiženého obyvatelstva“ – pouhých 600 tisíc korun.

Obce Chrastava, Chotyně, Bílý Kopec, Raspenava, Hrádek nad Nisou a Frýdlant, kde škody se počítají minimálně v desítkách milionů, každá dostane 100 tisíc korun.

Samozřejmě, že to je lepší než nic, ale od gigantu, na kterém jsme závislí v cenách a odběru zemního plynu, od superhráče na energetickém trhu v ČR, to je ve skutečnosti výsměch.

Pro tak velkou firmu poskytnout pomoc v částce pod 1 milion korun znamená nechtěný vzkaz, že si RWE neváží lidí (a tudíž i zákazníků). Vždyť si jich vážit ani nemusí, protože stejně zemní plyn dodává ona, ona plyn dováží, takže co…

Pokud by chtěla RWE namítnout, že další desítky milionů korun bude investovat do obnovy poničených distribučních sítí, přípojek apod., na to lze najít jednoduchou odpověď: Chcete mít zisky z prodeje zemního plynu? Potom si samozřejmě musíte potrubí opravit. Při současných cenách plynu na tom neprodělá. Tak nákladný proces to zase nebude.

P.S. Nejsem odpůrcem plynu. Stál jsem u zrodu plynofikace naší obce Telnice.

Jaroslav Doubrava, starosta Telnice

Máte také něco, o čem se chcete podělit s ostatními Ústečany?
Neváhejte a napište nám! Posílejte své názory, tipy a připomínky na mailovou adresu ustecky@denik.cz