Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) tak splnila slib nejvíce postiženým rodinám, kterým nabídla bezplatný dvoutýdenní pobyt dětí pojištěných u VZP na ostrově Hvar.

Všech čtyřicet dětí z 1. turnusu vypravených klimatizovaným autobusem doprovází šest vedoucích. Do Chorvatska přijedou ve čtvrtek dopoledne a po celou dobu pobytu je bude provázet atraktivní program. Dětí budou pobývat v hotelovém komplexu Adriatic Vrboska na ostrově Hvar.

Pracovníci také větší části postižených rodin také pomáhali s bezplatným vystavením cestovních dokladů, zhotovením fotografií a zdravotní dokumentace a v některých případech děti vybavili oblečením.

Veškeré náklady spojené s pobytem hradí pojišťovna a každé dítě navíc obdrželo od pojišťovny kapesné ve výši přibližně 300 kun.

Pojišťovna vypraví do Chorvatska celkem dva turnusy v termínech 18. 8. - 1. 9. 2010 a 31. 8. - 14. 9. 2010, a to vždy se čtyřiceti dětmi.

V 1. turnusu je deset dětí z Janské a z Děčína - Nebočad v Ústeckém kraji a třicet dětí z Chrastavy, Hrádku n. N., Frýdlantu, Zákup, Černous, Višňové a Raspenavy v Libereckém kraji.

V druhé skupině již budou výhradně děti z Libereckého kraje, kde povodeň způsobila největší škody.

Účastníky pobytu z řad rodin nejvíce postižených povodní vybírali starostové a krizové štáby měst a obcí.

Aktuální zpravodajství o pobytu dětí v Chorvatsku bude na internetových stránkách http://www.adriaticvrboska.cz/ .