Petr Hájek: Pane Doubravo, jak to vypadá s provozem na Kozí dráze? Myslíte, že by na ní vlaky mohly jezdit pravidelně, nebo, že ji teď někdo zruší?
ODPOVĚĎ NAJDETE V PŘILOŽENÉM VIDEU!

Alenka: Kdy vám bylo nejhůře během těch 32 let na telnické radnici? Kdy bylo nejhorší období?
Myslím, že to bylo krátce po převratu po 89 roce, kdy mě dokonce poblázněný sousedé chtěli pověsit. Nebýt pomoci souseda, asi bych vám tuto odpověď nemohl dát. Období telefonátů, "kde už jsi si vybral strom, neboj se, mi ti ho vybereme sami", období, kdy jsem pod okny ložnice našel ubitého mého oblíbeného kocoura. Pokud jsem telefonáty odchytil sám, nebyl to problém, prostě zůstaly ve mě. Horší bylo, když tyto noční telefonáty odchytila manželka, popřípadě děti. Naštěstí toto období netrvalo dlouho a po volbách po roce 1990 i ti nejzatvrzelejší odpůrci zjistili, že můžeme spolupracovat ku prospěchu obce a zanedlouho se tak i stalo. Jako velmi dobré řešení se ukázalo, to že jsem trval na tom, že z opozice - tehdy OF - bude můj zástupce starosty. To jsem si prosadil pod pohrůžkou, že odmítnu funkci starosty. Bylo to velmi šťastné rozhodnutí.

Olina: Koho byste doporučil jako příštího starostu Telnice, když vy to balíte? Máte svého favorita?
Především bych vám rád řekl, že výraz "vy to balíte" není správný. Myslím si, že po 32 letech působení v čele obce už mám právo si trochu odpočinout. Navíc to nebalím, ale nabídl svému nástupci, ať už to bude kdokoliv, svoji pomoc, abych mu "rozjezd" ve funkci zjednodušil. Samozřejmě, že svého favorita mám, ale myslím si že v tuto chvíli zveřejnit jeho jméno, by bylo předčasné.

Jíří: Kolik si vydělá starosta Telnice měsíčně a kolik máte jako krajský zastupitel? Čím se budete živit, když nepostoupíte do senátu a nebudete ani starostou? To vás Kraj uživí?
Odměny starostů určuje vyhláška pro obměňování členů zastupitelstev. Základ je cca 22 tisíc. Stejně tak příjem ze zastupitelstva kraje je určen vyhláškou. Pro nás, kteří nejsme z rozhodnutí trojkoalice zastupitelstvu kraje žádného výboru ani komise, je příjem cca 3 tisíce korun. Jak vidíte, není to částka, která by kohokoliv z nás uživila. Žádný z nás však nekandidoval kvůli příjmům.

Adam: Kdy konečně na Telnici bude pořádná lanovka?
Jsem přesvědčen, že lanovka na Zadní Telnici bude určitě užitečnější, než lanovka právě budovaná v Ústí. Možná vám udělám radost i tím, že máme rozpracovanou změnu územního plánu pro Zadní Telnici, která modernizaci střediska umožní. Velkou radost mám ze vstupu strategického partnera do střediska (1. jednání se již uskutečnilo), jehož název vám v tuto chvíli nesdělím, protože k tomu nemám jeho souhlas. Předmětem jednání byla právě především výstavba nové moderní lanovky. Z uvedeného vyplývá, že bychom se v té době moderní lanovky i na Telnici mohli dočkat. Já osobně jsem nabídl jakoukoliv pomoc při její realizaci.

František Hána: Sleduji vaše chování v KSČM. Tak nějak se nemohu přebrat v tom, co se tady v Ústí u komunistů děje. Je evidentní, že se vás chtějí zbavit. Jste mile nebo nemile překvapen, kdo za tím vším stojí. Vím, že hovoříte o problémech převážně velmi otevřeně. Můžete říci některá jména?
Otevřenost mi byla vždy vlastní. Z dění z okresní KSČM jsem asi stejně jako vy - zděšen.To že se mě chtějí zbavit je evidentní zřejmě proto, že jsem praktiky, které zavedl současný předseda OV po svém zvolení vždy kritizován. Už ve svém rozhovoru pro Deník jsem uvedl, že za tím vším stojí podle mého názoru a názoru i jiných Květa Čelišová a vedení rady KSČM. Stejný názor má i Jaroslav Kubín, který z těchto důvodů ze strany odešel. Podstatu problému vidím v tom, že Květa Čelišová systematicky pracovala na tom, jak z veřejného života odstranit lidi, kteří by stáli Gábině Hubáčkové v cestě na čelo kandidátky KSČM pro sněmovní volby. Mezi takové bych mohl jmenovat Květu Rybárovou, Evu Říhovou a další.

Jana: Slyšela jsem, že jste byl na pohřbu pana Čeliše. Kde se ve vás vzala ta drzost?
František byl mým dlouholetým kamarádem. Vždy jsme se rádi vídali a potkávali . Naštěstí jsme vztahy s jeho manželkou mezi sebe nikdy netahali. Proto svoji účast na jeho pohřbu nemohu považovat za žádnou drzost a byl bych rád, kdybyste ji za drzost nepovažovala ani vy. Prostě jsem se účastnil pohřbu svého kamaráda.