Byli jsmena kolaudaci Domu dětí a mládeže v novém kulturáku
FOTO ZDE!

Řekl to Zdeněk Kymlička, majitel pořádající agentury FOR, v reakci na včerejší zprávu ředitele městského Kulturního střediska Ivana Dostála, že město odložilo rekonstrukci velkého sálu až na jaro.

Původně chtělo tuto část kulturního domu zavřít a začít ji rekonstruovat už letos na podzim.

„Vyskytly se nějaké problémy, které způsobily zpoždění dopracování projektu. A my s neúplnou dokumentací nechceme vyhlašovat soutěž na zhotovitele,“ odůvodnil změnu plánů náměstek primátora Ústí Jan Řeřicha.

Problémy se podle něj týkají záležitostí kolem vytápění. A také slíbeného umístění Galerie Emila Filly zpět do kulturního domu.

Fillovka nejprve sídlila v části, kam se nyní stěhuje Dům dětí a mládeže. Město jí nabídlo jiné prostory právě tam, kde se rekonstrukce chystá teď. ČTĚTE TAKÉ:Dům dětí už má nové sídlo za 170 milionů hotové

„Ale nedopadlo to kvůli finanční náročnosti úprav. My jsme počítali s náklady do 5 milionů korun, jejich záměry by ale vyžadovaly přes 20 milionů a na to nemáme. Zatím jsme se tedy dohodli, že budou dál působit v areálu bývalé Armaturky a o jejich případném přemístění budeme dál jednat,“ řekl náměstek primátora.

Velké výběrové řízení, které musí kvůli náročnosti zakázky město zorganizovat, popdle Řeřichy neskončí dříve než napřesrok na jaře. „A nemělo by tedy smysl na zimu objekt zavírat. Alespoň tu v klidu ještě může proběhnout plesová sezona 2010/2011,“ dodal.

„Hurá, sláva!“ reagoval doslova Kymlička s tím, že Ples Ústečanů bude tedy samozřejmě opět pořádat v ústeckém kulturním domě. FOTOGALERIE z loňskéhoPlesů Ústečanů ZDE

Už měl sice připravené náhradní řešení ve sportovní hale na Klíši včetně podané objednávky, ale stále prý neměl vyřešené technické věci.

„Tímto mi ubude dost práce,“ liboval si a hned dodal i datum plesu, a to sobotu 29. ledna 2011. OTÁZKY ŠÉFREDAKTORA - Ivan Dostál, který šéfuje Domu kultury

Provozovatelé dalších prostor, kde se také plesy konají, změna nijak zvláště nezaskočila, ohroženi se tím rozhodně být necítí.

Jan Vrba, provozovatel restaurace s malým plesovým sálem na Větruši, na dotaz, zda neočekává storna některých plesů, řekl, že netuší.

„Máme dohody a smlouvy se subjekty, které u nás chtěly ples uspořádat. Takže doufám, že je dodrží. Ale je také možné, že někdo odřekne,“ pokrčil rameny.

„Pořád jsme na čtvrtině ceny Domu kultury. Kdo bude chtít menší rodinný ples u nás, udělá si ho u nás, kdo bude chtít jít do DK, půjde tam,“ dodal Vrba.

Šárka Piroutková z Kulturního domu Chlumec, si pochvalovala velký zájem o jejich sál, především ze strany maturitních ročníků ústeckých středních škol.

„Máme už nyní plno na celou sezónu, tedy od prosince do března, asi 25 plesů. Není to o moc více než jindy, ale vše se řešilo podstatně dříve. Většinou se školy sichrovaly, aby o maturitní ples nepřišly,“ uvedla.

Podle ní zřejmě nehrozí, že půjdou jinam. „Už složily zálohy, takže počítám, že je nenechají propadnout, že u nás zůstanou,“ věří Piroutková.