„Začali jsme převážet vybavení,“ potvrdil ředitel DDM Jan Eichler. Zatím naplnili zhruba 320 velkých krabic od banánů a odhadují, že dohromady jich bude minimálně 700. A k tomu nábytek, počítače a další zařízení.

Už čtyři firmy odmítly stěhování

„Největším problémem bude přemístění tří keramických pecí. Jsou nejen těžké, ta nejmohutnější váží přes 800 kilogramů, ale navíc se s nimi musí hodně opatrně, aby neutrpěly. Což po úzké chodbičce se schody do zatáčky vůbec nebude jednoduché. Také jsme zatím nesehnali firmu, která by se toho ujala. Už čtyři to odmítly,“ řekl Lubomír Čermák, správce DDM.

Většinu vybavení a zařízení si třiadvacetičlenné osazenstvo DDM ale odstěhuje vlastními silami.

„Musíme to zvládnout co možná nejrychleji. Hned na začátku září začne běžný frmol se zahajováním další sezóny. To už bychom chtěli mít vše na místě,“ doufá zástupce ředitele Jaroslav Černý.

Největší radost dělají sály

Nejsou v tom ale sami, pomoc přislíbil magistrát, všechny čtyři obvodní radnice půjčí své veřejně prospěšné pracovníky a pomocnou ruku nabízejí rovněž externí pracovníci DDM a dobrovolníci, i z řad rodičů.

Prostory v bočním a zadním křídle už jsou pro děti připravené. Ještě zbývá rozestavit nábytek, dnes by měla dorazit první várka a příští týden další. A pak vše uklidit a doladit. Třeba bílé stěny herny pro nejmenší děti oživit pohádkovými postavičkami.

Nejnadšenější je Jan Eichler z prostorných sálů, které zařízení dosud chyběly.

„Ty jsme hodně potřebovali, cvičí a tancuje nám na 700 dětí. Teď budou mít konečně odpovídající zázemí,“ pochvaloval si.

Zdi sálů nechal DDM osadit i zrcadly, v tom pro aerobic nechybí ani balkon, odkud budou moci sledovat své cvičící ratolesti rodiče.

Vděčný je i za moderní divadelní scénu a samozřejmě velké množství potřebných kluboven. Využívat je bude na 2 300 dětí, mládeže i dospělých, kteří pravidelně docházejí do DDM za zájmovou činností.

Rekonstrukce bloků C a D přišla na 170 milionů korun. Většinu nákladů, 92,5 procenta, město uhradí z evropské a státní dotace.

Náměstek primátora Jan Řeřicha řekl, že v současnosti ještě dodavatelská firma Ravel dolaďuje poslední drobnosti v rámci kolaudačního řízení a na konci srpna by mělo být vydáno rozhodnutí o kolaudaci.

Pak zrekonstruované prostory převezme Kulturní středisko města a posléze už DDM jako nájemce dostane oficiálně klíče od svého nového sídla. Veřejnosti je chce představit poslední týden v září.