Neskončí jako dříve Větruše nebo Vrbenského lázně?

Přitom před sedmi lety město dokončilo nákladné opravy jedné z nejhodnotnějších ústeckých staveb z počátku 20. století, nejprve střechy a posléze fasády. Investovalo do nich kolem 20 milionů korun.

„Co je to za šílenost? Funkční lázně a hlavně pěkný původní barák, kterých už v Ústí moc není, a oni se ho chtějí zbavit. To už úplně ztratili soudnost,“ zlobil se ústecký patriot Josef Němec.

Má strach, že nový vlastník třeba nebude vydělávat a nechá tuto ústeckou chloubu zchátrat. „Stačí si vzpomenout na Větruši. Uběhne pár let a jejich nástupci budou Městské lázně za těžké peníze vykupovat zpět a dávat do pořádku,“ prorokuje Ústečan.

Opoziční zastupitel města Tomáš Jelínek (SZSP) se podivil a řekl, že vyhlášený záměr je pro něj novinkou.

„Umím si představit, že takový objekt má soukromého majitele. Na druhé straně tu ale máme memento v podobě zničených střekovských Lázní Vrbenského. Takže by to také nemuselo dopadnout šťastně,“ varuje i Jelínek.

Hlavně ale nechápe, proč takové závažné rozhodnutí udělalo vedení města (ODS a ČSSD) dva měsíce před koncem svého volebního období. „Spěch tu není na místě, měli to nechat k rozhodnutí až po volbách,“ myslí si Jelínek.

Město si chce ošetřit fungování lázní řadou podmínek, jež musí příští vlastník splnit.

Knotek uvedl, že mezi ně patří předložení záměru využití objektu nebo zachování provozu bazénu pro veřejnost. Dále, že v objektu ponechá Městské služby, které zde sídlí, za symbolické nájemné až do konce roku 2011.

„A protože se na jednom z pozemků nachází vrt termální vody, jež je v městském majetku, musí také souhlasit s věcným břemenem ve prospěch města,“ dodal s tím, že zájemce rovněž bude čekat složení třímilionové kauce jako zálohy na kupní cenu.

ČÍSLO DNE: 30

Nejméně tolik milionů korun chce město Ústí utržit za prodej Městských lázní.

Jednu z nejhezčích staveb, dílo vídeňského architekta Petera Paula Branga, které letos oslavilo už 102 let existence, přitom nedávno za bezmála 20 milionů korun vyšperkovalo.

Ústečané doufají, že nový majitel budovu nepromění v ruinu, jako se to v minulosti stalo s Větruší nebo s Lázněmi Dr. Vrbenského.