O povodni v Povrlech jsme INFORMOVALI ZDE

„Byli jsme tu úplně odříznutí,“ ukazuje obyvatelka Lužce u Povrlů Božena Čermáková na zbytky rozbitého mostu.

„Nejezdí nám sem autobus, protože most strhla voda, a auto nemáme,“ posteskla si Čermáková. Právě na zprůjezdnění Lužce včera pracoval vojenský záchranný útvar z Olomouce.

„Na místě jsme z pěti dílů poskládali provizorní patnáctimetrový most. Ten zůstane dva roky. Do té doby by měl být hotový most nový,“ vysvětlil na místě podpraporčík Jaromír Štencl.

Kdo pomůže?

Obce zasažené záplavami se pomalu vzpamatovávají. Jedny z těch před dvěma týdny, jiné z těch před týdnem. Obrázek je ale všude podobný. Situace vypadá lépe už i v Libouchci. FOTOGALERIE A INFO ZDE!

„Hlavní silnice je po povodních v pořádku. Jen na křižovatce na Tisou je podemletá. Místo je ohraničené zábranami, aby tam auta nenajížděla,“ uvedl libouchecký starosta Jiří Štěrba.

A lépe to už vypadá i pro samotné obyvatele obce, i když práce je stále dost. „Konečně máme vyklizeno. Museli jsme si téměř všechno odvozit, protože tři kontejnery byly málo na osmnáct zatopených sklepů. Bohužel nemáme ani vysoušeče, ty jsou ale potřeba jinde, takže nám to tam dost zapáchá a jen větrat nestačí,“ řekla Dana Šlechtová z Libouchce.

Optimisticky už vypadá i situace ve Velkém Březně. FOTOGALERIE A INFO ZDE!

„Podařilo se nám opravit silnice, obnovit vodovodní řad i kanalizaci. Všichni mají už i elektřinu,“ řekl místostarosta obce Pavel Šrámek, který si pochvaloval spolupráci s Lesy ČR i pomocnou silou, kterou k nim poslal pracovní úřad.

„Celkové škody odhadujeme na dvacet milionů korun. Z toho polovina je na obecním majetku,“ dodal Pavel Šrámek s očekáváním, zda pomůže Ústecký kraj či stát.

DALŠÍ FOTOGALERIE MÁME Z TĚCHTO MÍST:

Povodně v Leštině na Ústecku ZDE

Povodně a sesuv opěrné zdi v Brné ZDE

Povodně ve Vaňově ZDE

Povodně v Neštěmicích ZDE

Zatopený objekt ústecké Spolchemie ZDE