Boj o Uhelného muže začíná ve Varvažově

Varvažov - Zatopený důl ve Varvažově se dnes od 9.00 stane bojištěm pětičlenných týmů o titul „Uhelný muž 2010“. Na místě, kde se fáralo a dřelo, se budete dřít tentokrát vy!

A to v disciplínách, ve kterých předvedete svoji houževnatost, sílu, zručnost a chuť zvítězit. Soutěžní kategorie budou pro muže, ženy i firemní týmy.

Pro diváky bude připraveno přelanění, lukostřelba, kaskadérská čísla, skoky do vody v kajaku a zlatým hřebem bude návštěva kaskadéra Ladislav Alinče, který předvede své vrcholné číslo.

Richard Wagner a strašidla poprvé

Střekov - Zábavný program „Richard Wagner a strašidla“ uvádí dnes od 21.00 a 22.00 hodin hrad Střekov. Je to neobvyklá a zábavnější forma večerní prohlídky této gotické zříceniny.

Určená je dětem od 4. třídy a samozřejmě i dospělým. Hrad na programu spolupracuje s teplickým studentským divadlem OPAK, vstupné je zvýšené: 100 Kč pro dospělého, 50 korun zaplatí děti do 15ti let.

Program je ovšem pouze na rezervace, ale není třeba zoufat. Ve stejném termínu jej uvede hrad Střekov ještě i příští sobotu.

Reggae Area na letišti

Úžín - Letiště v Úžíně zve na výborné ska Smola a Hrušky (SK) i naše Švihadlo.

Čtvrtý ročník dvoudenního festivalu Reggae Area 2010 začala v pátek od 18.00 hodin na Letišti u Úžína v Podhoří. Jeho velkou atrakcí bude výborná slovenská ska reggae kapela Smola a Hrušky.

Festival nabídne na dvou scénách celkem 23 kapel a č14 dýdžejů! V rozlehlých prostorách letiště nebudou chybět vyhlídkové lety, módní přehlídka, kolotoče pro děti, občerstvení pro „masožravce“ i vegetariány, střelnice, fotbálky či klasický fotbal.

Zahrají mj. ústeckou partičku Uragan Andrew & Reggae Orthodox, teplické Der Popletter (Radek Hásek a spol.), Cotton Buts z Libouchce, dále Ravelin 7, Pub Animals plus spoustu dalších! Více na webu www.maha4all.info.

Chlumecký guláš aneb Guláš u maríny

Chlumec - Na country láká Chlumec. Ale i příznivci country, folku a trampské muziky dostanou svůj díl zábavy. To když navštíví sobotní akci Guláš u Maríny v chlumeckém Zámeckém parku.

Vstupné je pouhých 80 korun, v areálu, kde se vždy konaly festivaly Chlumecký guláš, od 15.00 hodin vystoupí to nejlepší z Ústí i blízkého či vzdáleného okolí. Zkrátka kapely, které na pravý festival bluegrassové, country a trampské muziky patří.

Na programu jsou tedy vystoupení druhdy těžkotonážního písničkáře Jindry Kejaka, zahrají zde také liberečtí Kynouti, ústecké jistoty Kliďánko, Náplava či Stetson. Ale také skupiny Nová Sekce, Fámy a Reliéf.

Bossaball s modelkami a Mužem roku

Ústí nad Labem – Na první oficiální Bossaball Forum Cup v neděli od 10.00 hodin k OC Forum přijedou také modelky Hanka Mašlíková a Lucie Váchová. Dvojici doplní účastník Superstar a finalista Muže roku 2007 Michal Michajlec.

Dalším z hráčů bude Muž desetiletí Jakub Kauer. Všichni, kdo si chtějí zahrát na prvním oficiálním Bossaball Forum Cupu a vyhrát hlavní cenu od společnosti Dream – zážitky v hodnotě 10 000 Kč dle vlastního výběru, mají možnost.

Stačí jen zaregistrovat vlastní tým o 4 - 5 lidech na www.bossaball.cz nebo u OC Forum. Kdo by si chtěl vyzkoušet bossaball ještě před tímto turnajem, má možnost hrát jej každý den od 14.00 do 20.00 hodin tamtéž.

Vstupné na koncert? Lahev Sava

Ústí nad Labem – Koncert pro dobrou věc se uskuteční v sobotu v restauraci U Lípy na Střekově v Ústí nad Labem. Vstupenkou na vystoupení country-rockových Dalton Brothers bude litr čisticího přípravku Savo.

„Kdo chce slyšet a vidět Daltony, ať přinese Savo. Takto vybrané čisticí a dezinfekční prostředky budou odvezeny coby materiální pomoc lidem do oblastí postižených bleskovými povodněmi,“ vysvětlil majitel restaurace U Lípy a starosta Střekova Vlastimil Žáček.

Konkrétně bude Savo putovat do obcí Zahořany, Třeboutice a Křešice na Litoměřicku, kde se v noci z neděle na pondělí přehnala další ničivá bouřka.

Druhá povodeň během jednoho týdne zanechala spoušť v domech, převracela auta a devastovala zahrady.

„Starostka Křešic Ludmila Juříková, pod kterou spadají vytopené Zahořany a Třeboutice, vítá jakoukoliv pomoc. Věřím, že návštěvníci koncertu se budou držet hesla: dnes pomůžu já tobě, zítra třeba ty mně,“ dodal Žáček.

Dalton Brothers je pětičlenná kapela, která hraje country, south rock, rock´ n´ roll, popmusic, blues a rock 60.-80. let.

Blatenské slavnosti dnes lákají

Blatno, Chomutovsko – Pestré 9. Blatenské historické slavnosti, celodenní zábava pro celou rodinu, se odehrají dnes v horské obci Blatno pět kilometrů nad Chomutovem.
V obci je připraveno dobově laděné tržiště, akce zve na středověkou kapelu, čaroděje Mandragora, dobové tanečnice, ohňostroj, rekonstrukci bitvy ze 30leté války: blatenský lid v ní pobije Švédy. Vše pořádá OÚ Blatno zastoupený starostou Kolářem za podpory hl. partnera Severočeské doly, a.s. Vstupné je lidové, děti 20 (ale do výšky meče zdarma), dospělí 40 Kč. Bezplatná kyvadlová doprava pojde po trase Jirkov – Chomutov – Blatno. Výlet i s dobovým programem, s trhy a pěknými zážitky pro celou rodinu by tak měl přijít jen na pár desítek korun. (red)