„Vybrané čistící a dezinfekční prostředky odvezeme co nejdříve coby materiální pomoc lidem do oblastí postižených bleskovými povodněmi. Konkrétně do obcí Zahořany, Třeboutice a Křešice na Litoměřicku,“ vysvětlil majitel restaurace U Lípy a starosta Střekova Vlastimil Žáček.

Každý litr Sava, tak pomůže. „Někdo přinesl jednu láhev, někdo zase velké balení po šesti kusech. Bylo to různé. Starostka Křešic Ludmila Juříková, pod kterou spadají vytopené Zahořany a Třeboutice vítá jakoukoliv pomoc. Návštěvníci koncertu ukázali dobré srdce,“ řekl starosta Střekova Vlastimil Žáček a dodal: „Country chceme pořádat každou sobotu. Část zisku ze zábavy, která připadne na první sobotu v měsíci adresujeme některému z dětských domovů na Ústecku. Bude to vždy několik tisíc korun,“ sdělil majitel restaurace U Lípy a starosta Střekova Vlastimil Žáček.

Dalton Brothers je pětičlenná kapela, která hraje country, south rock, rock n roll, popmusic, blues a rock 60-80 let. Daltoni vystupují ve složení: Láďa Leština – 12 strunná kytara a zpěv, Milan Leština – elektrická kytara a zpěv, Olda Jeřábek – sólová kytara a zpěv, Tom Krois – basová kytara a zpěv a Jarda Holinka – bicí.

„Vznik souboru se datuje od roku 1993. Tak jako spousta jiných kapel i my jsme začínali v hospodě u stolu jen tak pro radost. Později přišly první nabídky k veřejnému vystupování, a tak bylo rozhodnuto,“ říká Milan Leština jeden ze zakládajících členů Daltonů.