O tom, že líčení, barvy make–upu či stínů promění každou ženu, není pochyb. Zvlášť, když si ji „do parády“ vezme jeden z nejlepších vizážistů nejen v České republice Petr Lukeš.

V příjemném prostředí horské chaty Červená Karkulka ve Smržovce předvedl dvaceti studentům unikátního oboru Fashion desing jak všelijak se dá s barvami v líčení čarovat.

„Toto líčení není pro běžné nošení, ale například pro potřeby umělecké fotografie,“ vysvětloval Petr Lukeš při líčení jedné ze studentek (na snímku vlevo). Po každém úkonu přivolal přihlížející studenty, aby se zblízka podívali například na kvalitu naneseného make–up, nanesení očních stínů, či účelově nalíčených rtů.

Nalíčené dívky se pak ujala kolegyně Petra Lukeše, rovněž vizážistka, Natálie Hostačná. Ta s modelkou dokončila celkový styling.

„Dívku jsme nalíčili a oblékli v duchu rozbité porcelánové panenky,“ řekl po dokončení vizážista vedle dívky v něžném baletním kostýmu skutečně evokující křehkou krásu polorozbité panenky.

Zcela unikátní obor Fashion desing, jediný v České republice, otevřela škola poprvé letos v září.

„Tento obor je určen chlapcům i dívkám s tvůrčím duchem, výtvarným citem a projevem, kteří se zajímají o módu, image a modeling,“ uvedl ředitel Střední školy uměleckořemeslné a oděvní v Liberci Václav Tichý a dodal, že obsah studia je zaměřen na celkovou tvorbu image osobnosti, ale i na propagační grafiku, fotografování a osobní prezentace.

Absolventi školy mají všechny předpoklady pro pokračování ve vysokoškolském studiu na pražské UMPRUM, AVU TUL v Liberci či UJEP v Ústí nad Labem. Škola je rovněž členem Asociace vizážistů a stylistů České republiky. Pro svůj vysoký standard proto pro spolupráci oslovila právě vizážistu Petra Lukeše. „ Z mé strany má škola veškerou podporu. Velmi mě ta spolupráce těší,“ řekl Petr Lukeš.

A jak ten se k této pozici vypracoval? „Před patnácti lety jsem zkusil líčit a chytlo mě to,“ vzpomíná s úsměvem Petr Lukeš. Vyhrál konkurz do firmy Yves Saint Lauren a potom pracoval pro Dior a dostal se na pozici šéfa vizážistů pro Českou republiku. Navrhoval kolekce pro různé firmy, líčí celebrity, modelky na módní přehlídky.

„Ale největší radost mám, když si vyberu ženu na ulici, nalíčím ji a ona si najednou připadá jako královna,“ dodává s úsměvem.