Čápek: Jak se vám spolupracovalo, když vám dělal pan Jelínek náměstka. Šlo to lépe než s paní Kailovou?
Já si vybrat nemohl, byla to nominace koaličního partnera, tak to v politice chodí a já ji vždy plně akceptoval. Řeknu to asi takto. Oba dva měli na starosti stejné agendy. Kdy byl ve městě větší pořádek? Za pana Jelínka či za paní Kailové? Odpovědnost ovšem nesu já a tak bych zvolil vždy tu variantu, ktera pro občany byla přínosnější.

Jirka Závada: Jaké to je žít s pocitem být v Ústí nenáviděnějším ještě více než svého času třeba Jakeš?
Nežiji s tímto pocitem. Setkávám se naopak s reakcemi pozitivními, ale váš názor akceptuji.

Grygar: Jste schopen rozumně odpovědět, proč jste 4 roky skákal, jak podnikatel Oulický pískal?
Zaběhlé klišé, které používáte mě mrzí, musím vám ve stejném duchu odpovědět, nikdy jsem 4 roky nestál a neskákal jak kdokoliv pískal. Kbybyste mě je trochu znal, musel by jste vědět, že mou největší snahou bylo, aby se skákalo podle mě. Znám v Ústí osobně 90% podnikatelů a nepovažuji za špatné, že se ústecké firmy snaží získávat práci u "nás doma".

Svoboda: Proč odcházíte z komunální politiky?
Stál jsem v čele města ať již jako náměstek či primátor 8 let . Nejsem člověkem, který je ochoten připustit zacyklení se ve své kanceláři a rezignaci na dalším rozvoji města. Po osmi letech jste vyčerpaný to je realita a je nutná změna, musí přijít nový vítr a nová síla a já věřím že přijde.

J. Tůma: Pane primátore, díky za všechno, co jste pro město udělal. Otázku nemám, ale přeji vše dobré, ale už se, prosím, nikdy do ústecké politiky nevracejte. Stačilo.
Děkuji za přání a zcela v duchu vašeho sarkasmu říkám, že to druhé vám neslíbím.