Další osobností, jež by mohla post primátora získat, je tak Gustav Krov, ředitel ústeckého muzea, jinak též senátorský kandidát sociálních demokratů.

Alespoň tedy vyhrál v internetové anketě Ústeckého deníku. Arno Fišera, okresní předseda ČSSD, o tom ale příliš přesvědčen není.

„Malý počet respondentů je samozřejmě také nějakým ukazatelem,“ komentoval Fišera výsledky ankety.

„Ale pan Krov chtěl být, neúspěšně, senátorem. Zároveň vedl kandidáty do voleb v městském obvodu, kde jsme také nevyhráli. Obojí mne mrzí,“ řekl Fišera s tím, že tedy má Krov budoucnost stále ještě před sebou.

Ani ODS, tedy spíš její vyjednavač Jan Řeřicha žádné jméno neprozradil. „Já se domnívám, že hovořit o jménech je na našem koaličním partnerovi, ČSSD. Dohodli jsme se, že personální otázky budeme řešit až ve druhé polovině týdne.“

V kuloárech se už ale také hovoří o Zuzaně Kailové. Ta v internetové anketě Deníku skončila na místě druhém, rozdílem pěti hlasů, celkem s 67. Což je stav ke včerejším 11.00 hodinám dopoledne. Samozřejmě, primátorem by mohl být i sám Fišera.

Arno Fišera teď ovšem sedí na židli vicehejtmana na kraji. Možností se tedy nabízí hned několik, žádné jméno ale z jeho úst nepadlo. „Kdo bude primátorem rozhodne koaliční tým,“ řekl pouze neurčitě Fišera.

Třetí z koaličních partnerů je SZSP. Jak uvedl vyjednavač za tuto stranu, Zdeněk Kubec, s ostatními koaličními stranami je dohodnuto, že by do pátku mělo být jasno. O konkrétním jménu ale také nehovořil. „V čistě hypotetické rovině bychom tam samozřejmě nejraději viděli doktorku Vraspírovou,“ smál se.

Zdá se ovšem, že i Kubcova vyhýbavá odpověď leccos mezi řádky napovídá. Také totiž hovořil o ženě. Stejně jako některé kuloární spekulace a náznaky. Nejznámější ženou v ústecké ČSSD je totiž Zuzana Kailová. Jelikož má sociální demokracie v souladu s koaliční dohodou posadit na primátorské křeslo svého člověka, logicky se jako nejpravděpodobnější možnost nabízí, že se nástupcem Jana Kubaty stane právě Kailová.

Ústečané, jež Ústecký deník oslovil, z větší části touží po změně. Někteří se dokonce vyslovili i pro to, aby primátorem byla žena. Jiní zase tvrdí, že je jim to celkem jedno. „Stejně na to jako obyčejný člověk nemám žádný vliv,“ postěžoval si Jaroslav Kotalík. „Stejně se nic nezmění. Radši bych primátora volil přímo, jenže to nejde. Takže mě to celkem už ani nezajímá.“

Sociální demokracie nejprestižnější místo v samosprávě obsadí po 72 letech.