„Opravovali jsme kompletní povrch až na samotné podloží dálničního tělesa,“ vysvětlila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.

Nový povrch této starší části dálnice D8 podle ní přispěje ke komfortnější, ale hlavně bezpečnější jízdě.

Na zmiňovaném úseku dálnice došlo i na opravu svodidel, sloupků, vodorovného dopravního značení a odvodnění. „V příštím roce bychom chtěli dokončit i pravou stranu ve směru na Ústí, kterou jsme částečně opravovali již v loňském roce,“ dodala Martina Vápeníková.

Dálniční úsek směrem na Teplice je sice už zprůjezdněn, ale sjezd u Stadic je stále zavřený. Někteří místní se zaradovali předčasně.

„V neděli jsem si všimla, že je dálnice již otevřená, dokonce je zde umístěna cedule Řehlovice šest kilometrů, ale když jsem chtěla ve Stadicích sjet, byla zde zákazová značka,“ byla nemile překvapená řidička Zdeňka Drozdová z Habrovan, která tak musela nechtěně pokračovat směrem na Teplice a oklikou se vracet zpět.

Motoristů, kteří již v minulosti sjezd využívali, přitom nebylo málo. „Jen policisté dálničního oddělení zaznamenávali v průměru zhruba 20 přestupků měsíčně,“ sdělil Vladimír Junek, mluvčí ústecké policie. Podle něj lze řidiči za tento přestupek uložit v blokovém řízení pokutu do 2000 korun a udělit jeden trestný bod.

Že je stavba sjezdu u Stadic, který měl být hotový v říjnu, ve skluzu, potvrdila i mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

„Čekáme na vydání stanovení na dopravní značení od ministerstva dopravy. Tento úsek zhotovitel dokončí do konce měsíce listopadu,“ řekla k tomu Vápeníková.

Úpravy u Stadic stát vyjdou dle ŘSD na 19,789 milionu korun bez DPH. Dopravně jsou prováděné úpravy u Stadic součástí budoucí mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Řehlovice. U této obce se propojí dosud nedostavěný úsek dálnice D8 s tím již provozovaným. MÚK vyřeší i napojení rychlostní silnice z R63 z Teplic, která zatím ostrou zatáčkou navazuje na dálnici do Ústí.