Největším je SKI areál Ústí nad Labem - Zadní Telnice. Středisko připravilo pro své návštěvníky pro nastávající sezonu zlepšené podmínky spočívající v rozšíření některých lyžařských svahů a navýšení počtu strojů na úpravu tratí.

“Rozšířili jsme svahy Macháček a horní část Slalomáku. Také jsme upravili i příjezd od vleku Rudný na Slalomový svah,“ prozradil šéf areálu Jindřich Holinger.

Ovšem největší bombu si zatím ještě schovávají na příště. “Připravujeme projektovou dokumentaci na novou čtyřsedačkovou lanovku, s jejíž realizací se uvažuje už pro příští sezonu,” pochlubil se Holinger.

Čtěte také:
- Rozhovor s šéfem Jindřichem Holingerem (4.11.2010)

Malečov: Nový vlek

Pořádnou tři sta metrů dlouhou sjezdovkou se čtyřmi vleky se letos mohou pochlubit v Malečově. Podle provozovatele sjezdovky Tomáše Hübsche jsou přípravy na zimu v plném proudu.

„Pro letošní sezonu se můžeme pochlubit novým vlekem, který jsme postavili na severní straně svahu. K dispozici tak budou mít návštěvníci dva dětské vleky a dva velké. Jízdné zůstává stejné jako v loňském roce,“ řekl Hübsch. Kdyby náhodou v zimě jen mrzlo a nepadal sníh, udělají si v Malečově svůj.

„Přikoupili jsme na zasněžování ještě jedno sněžné dělo. Máme již celkem tři, takže si můžeme sjezdovku zasněžit sami,“ doplnil.

Tisá: Větší bouda

Posledním svahem na Ústecku, kam jsou všichni milovníci sjezdových lyží a snowbordů zváni a čeká se jen na první sníh, je areál v Tisé.

„Návštěvníkům, kteří zavítají na náš svah, můžeme nabídnout rozšířené prostory boudy. Také jsme oplotili koncovou stanici. Nechybělo jako před každou zimou vyčištění svahu od kamenů a spadaných větví. Trávu máme také posekanou,“ hlásil Milan Král za občanské sdružení lyžařský klub Tisá.

Čtěte také…
- Lyžaři v Ústí nic nepodceňují (4.11.2010)

Bude sníh?

A kdy že začne opravdu vydatně sněžit a lyžaři a snowbordisté budou moci poprvé stoupnout na svá ďábelská prkýnka? Podle Radka Tomšů, prognostika Českého hydrometeorologického ústavu na Kočkově, už první vločky sněhu do Krušných hor dorazily.

„Bylo to 20. října na stanici v Měděnci. V nejbližších dnech sněžení v Krušných horách neočekáváme,“ doplnil k předpovědi na nejbližší dny Tomšů.

Podle Atlasu podnebí Česka je průměrné datum prvního sněžení v Krušných horách stanoveno na 20. až 31. října. „Všichni si asi ještě pamatujeme razantní nástup zimy v loňském roce, kdy jsme nejen na horách, ale i ve středních a nižších polohách zaznamenali první sněžení již 13. října,“ doplnil Tomšů.

Jste pro stavbu lanovky na Telnici? Hlasujte!

CENY VLEKŮ NA TELNICI:
druh jízdného, děti/dospělí v Kč
hodina 100/150
2,5 hodiny 150/250
4 hodiny 200/300
Celodenní 250/350
Večerní lyžování: 200/200
Pondělí – pátek: 600/1000
Sezonní (nepřenosná): 2000/3500 Sezonní (přenosná) 4500
Rodinné celodenní:
2 dospělí + 2 děti do 12 let: 1000
2 dospělí + 1 dítě do 12 let: 750
1 dospělí + 2 děti do 12 let: 750

CENY VLEKŮ MALEČOV:
druh jízdného děti/dospělí v Kč
celodenní 120/150
dopolední 100
večerní 100

CENY VLEKŮ TISÁ:
druh jízdného děti/dospělí v kč
celodenní 120
dopolední 70/50
odpolední 70/50
večerní 100

Zpracovali Štěpánka Urbanová a Petr Sochůrek