Co se kromě změny názvu na SKI areál Ústí nad Labem - Zadní Telnice změnilo ve vašem zimním středisku?
Rozšířili jsme některé lyžařské svahy a navýšili počet strojů na úpravu tratí. Zejména jsme se ale soustředili na přípravu projektové dokumentace na novou sedačkovou lanovku, s jejíž realizací se uvažuje už pro příští sezonu.

Jaké svahy konkrétně jste rozšířili?
Širší jsou sjezdovky Macháček a horní část Slalomáku. Upraven byl i příjezd od vleku Rudný na Slalomový svah.

A pro běžkaře máte také nějakou dobrou zprávu?
Sjezdovky a tratě pro běžkaře budou letos rovnat nově tři sněhové rolby Prinoth a dvě Leitner 500.

Jak se tyto změny promítnou do ceníku?
Připravili jsme rodinné celodenní jízdenky, zavedli hodinový tarif, dvouhodinový tarif se rozšířil na dvouapůlhodinový. Dále jsme přichystali roční nepřenosnou jízdenku, ta je vybavená fotografií a stojí 3 500 korun. Při objednání této karty v pokladně je nutno předat fotografii a následující pracovní den bude jízdenka připravena. Výhodné pro zájemce o tuto roční kartu je objednat si ji před sezonou a to poštou na adresu klubu nebo emailem. Jízdenky jsou k dispozici od 1. listopadu. V neposlední řadě nabízíme ještě roční jízdenku přenosnou, ta vyjde na 4 500 korun.

A parkovné zůstává zdarma?
Ano, parkování je opět pro návštěvníky zdarma a mimo hlavní parkoviště lze využívat v zimní sezoně celou veřejnou komunikaci od vleku Rudný až k hotelu Jiskra.

Chystáte na nadcházející sezonu i nějaké závody?
Určitě. Vedle Telnického rohlíku, největšího lyžařského závodu svého druhu v Česku, který se uskuteční v sobotu 5. března, se budou konat v Telnici ve dnech 19.a 20.února přebory krajů Ústeckého, Karlovarského a Plzeňského ve slalomu a obřím slalomu, 15. ledna závod v KO slalomu a 5. února závod přípravky a předžáků o Krušnohorský pohárek, který je v letošním roce zařazen do seriálu závodů Amer Sports cup, kde startují závodníci z celé republiky a sousední krušnohorské oblasti Německa.