Tentokrát, co je to zač, ten primátor Mandík.

Ještě ani nenasedl na koně a už získává pro město Ústí první body.

Tak například server Aktuálně.cz ho označuje za prvního podezřelého primátora v republice. (To je čest nejen pro něj, ale i pro republiku. – Nezůstane v tom totiž sám, je jenom první - jak chce patrně naznačit titulek na serveru …)

Ačkoli ČSSD vsadila víc na pastelkovné než na transparentnost, přesto už o neviditelném primátorovi víme poměrně dost. Seznam firem, zámečků a vířivek, jimž dělá jednatele, už utěšeně víří mezi občany. A že nezvedá mobil obtížným paparazziům a těm mediálním hyenám? Co na tom. Proč by se primátor – dneska, kdy už se smí úplně všechno - s lidmi vybavoval? Vždyť by je mohl, nedej bože, informovat!

Ostatně někdy je i zaryté mlčení výmluvné. Potřebuje-li město vynikajícího manažera z Neštěmic, tak je asi vážně v dluzích až po uši.

A kdoví, jestli třeba pan Mandík nakonec naši žraločí ploutev Bártovi neudá… Lépe vidět sklenku vždycky poloplnou. A tak si možná pan primátor před tím náročným manažerským obdobím třeba jen nahonem udělal dovolenou někde na ledovci u Bémů. Lyžovat asi umí, když ho učil Arno Fišera.

Ostatně, i kdyby setrval v utajení i po zbytek svého funkčního období, bude to mít také svá pozitiva. Vedle lanovky a zázračně rozšířené Ferdinandshöhe (neboť hotelů máme rozhodně méně než bank) - další atraktivita pro Ústí. Město s neviditelným primátorem!!

A hlavně, kdybyste náhodou svého primátora potřebovali, stačí mu přece napsat. Obyčejný dopis – po lidsku. A můžeme-li se spolehnout na pana Kopačku, oslovení je nasnadě. „Vážený pane príma tvore…“ - Lépe vidět sklenku vždycky poloplnou.

Já vím, že existují „príma tvoři“ a taky „primát oři“, ale tomu našemu městu přejme, aby mu primátoroval sice neviditelný, ale alespoň „príma tvor“….
Jaroslav Achab Haidler, ředitel Činoherního studia