Daniel Kroupa novým rektorem nebude.

Potvrdila to mluvčí univerzity Jana Šiková i předseda akademického senátu Jaroslav Koutský.

„Akademický senát zamítl stížnost děkanky filozofické fakulty Michaely Hrubé. Volby budou pokračovat podle schváleného harmonogramu,“ uvedl Koutský. K důvodům zamítnutí se vyjadřovat nechtěl.

Problémem v Kroupově kandidatuře bylo údajně její pozdní doručení. Pracovnice Filosofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně (UJEP) ale říká, že kandidátka byla podána včas.

„Paní sekretářka to podala v řádném termínu a dostala na podatelně i potvrzení. Podání ovšem nedostala číslo jednací,“ uvedl již dříve Kroupa s tím, že to mohl být důvod, proč volební komise jeho kandidaturu vyřadila.

„Názor a rozhodnutí respektuji. Jsem ale zklamán z toho, že to celé vykazuje ráz kocourkovských manýrů, o kterých jsem se domníval, že nemají na akademické půdě místo. Asi to ale patří k ústeckému koloritu,“ řekl po výsledku jednání akademického senátu Daniel Kroupa.

Jeden z kandidátů na rektora, bývalý děkan Přírodovědecké fakulty Stanislav Novák, se k tahanicím okolo volby nechtěl vyjadřovat. „Je to věcí akademického senátu a volební komise. Věřím, že ta správnost a korektnost voleb ohlídá,“ řekl k tomu Novák.

Kromě něj na funkci po rektorce Ivě Ritschelové, která se stala předsedkyní Českého statistického úřadu, kandiduje také děkan fakulty výrobních technologií a managementu František Holešovský.

Ptejte se Stanislava Nováka, kandidáta na rektora UJEP! Ptejte se už teď a Stanislav Novák vám bude odpovídat už ve středu 10. listopadu od 10.00 hodin!
PTEJTE SE PRÁVĚ ZDE

Dalšími uchazeči jsou spolupracovník ústecké Pedagogické fakulty a Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT Ladislav Pyšný a vedoucí Katedry regionálních studií na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze René Wokoun.

Kandidáti na rektora představí své volební programy akademickým pracovníkům, studentům a zaměstnancům univerzity na shromáždění Akademické obce UJEP ve středu 10. listopadu. Rektora bude akademický senát volit 16. listopadu.

UJEP je jedinou univerzitou v Ústeckém kraji, byla otevřena 28. září 1991. Nyní ji tvoří osm fakult. Univerzita má téměř 1000 zaměstnanců a 11 000 studentů.