„Zlevněné vstupenky budou k dispozici v pokladně divadla vždy pouze deset minut před začátkem představení,“ upozornila Alena Vaicová z oddělení marketingu SDOB.

„Nabídka pro studenty platí pro operní a baletní představení a na koncerty vážné hudby pořádané SDOB,“ doplnila Vaicová.

Studentům stačí pro získání výhodné vstupenky pouze předložit platný studentský průkaz.

První představení za výhodnou „last minute“ cenu nabídlo divadlo žákům a studentům v pátek.

Ředitel divadla Tomáš Šimerda říká, že cílem nabídky je především naučit mladé publikum chodit do divadla.

Nové publikum

„Nabídka je cílená na mladé lidi, kteří nevědí co s večerem. Mrzí nás, že studenti univerzity třeba hodně cestují, ale málo chodí do divadla. Studenti středních škol sice chodí o něco více, ale i oni by jistě mohli chodit častěji,“ vysvětlil ředitel smysl vstupenky s cenou nižší, než by studenti zaplatili za jediné pivo.

Studentka ústecké univerzity Dagmar Vlachová nabídku vítá.

„Je to opravdu výhodné. Za takovou cenu bych určitě šla radši do divadla, než třeba do kina. Je to opravdu lákavá nabídka pro studenty, kteří by díky tomu nemuseli trávit tolik času po hospodách, ale mohli by si užít i trochu té kultury,“ pochvalovala si akci studentka.

Vstupenky do Ústeckého divadla
Ceny vstupenek se liší podle kategorie představení a umístění v hledišti.
Le nozze di Figaro – 100 až 300 Kč
Chopin – 100 až 340 Kč
Labutí jezero – 100 až 340 Kč
La Bohéme – 200 až 480 Kč

Jednotná 30% sleva platí pro děti do 15-ti let, studenty středních a vysokých škol, držitele průkazů ZTP, ZTP/P, a seniory nad 60 let

PODÍVEJTE SE NA FOTOGALERII Z CHOPINA!


Studenti sice měli slevy na vstupném do divadla i doposud, a to ve výši třiceti procent. Jelikož ale cena vstupenky na představení, kterých se současná nabídka týká, dosahuje i bezmála pěti set korun, nebyla sleva tak výrazná.

Ředitel Činoherního studia (ČS) Jaroslav Achab Haidler říká, že tento marketingový tah chápe, ale Čihoherní studio nic podobného neplánuje. „Nepotřebujeme lidi lákat takovým trikem, návštěvnost máme vysokou,“ řekl Haidler. „Stabilně máme návštěvnost 75 procent kapacity. Při některých představeních musíme návštěvníky dokonce odmítat,“ dodal ředitel ČS.

Na druhou stranu není SDOB jediné, které nabízí slevy pro určitou skupinu obyvatel. Zkušenosti s tím mají například v Mostu. Tam lákají do kina nezaměstnané. Nabízejí jim vstupenku za polovic.

Bez práce za polovic

„Nabídka se týká všech našich představení, především činohry. Platí od loňského roku a na návštěvnosti je to nepochybně znát,“ řekla PR pracovnice Městského divadla Most Ivana Bonaventurová.

Padesátiprocentní slevu získají v Mostu všichni, kteří předloží průkaz z úřadu práce a občanský průkaz. Sleva platí pro všechna představení divadla, včetně Divadla rozmanitostí. Nevztahuje se ale na představení hostujících souborů.