PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE MÍČKŮ Z VÝSTAVY V ROUDNICI!

„Golfový míček je šperkem, který uchová emoce, které byly s jeho darováním spojené. Je také klenotem, který se stane dědičným rodinným pokladem a neztratí nic ze své krásy a hodnoty,“ řekla Světlana Pospíšilová, mluvčí společnosti, která do Ústí šperky zapůjčí.

Golfové míčky budou k vidění hned v několika podobách. „Jedná se o tři míčky. Kromě toho nejdražšího, také o jeden v pánské a jeden v dámské verzi,“ upřesnila majitelka klenotnictví Dana Šusterová.

Podlé té jde především o výstavu nové kolekce. Pokud by se však našel zájemce, může si šperk koupit.

Nejdražší z míčků by nového majitele stál dvacet milionů korun, zbylé dva stojí po dvou milionech. Ladies ALO diamonds golf ball, jehož základ je tvořen 18karátovým bílým zlatem a povrch zdobí 1431 růžových safírů a 1432 briliantů špičkové kvality, se vyráběl dva měsíce. Pánská verze, tedy Men´s ALO diamonds golf ball je vyroben taktéž ze zlata, ale povrchově upraveného černým rhuteniem a osázeného 2863 hnědými brilianty. Výroba tohoto míčku trvala přes šest týdnů.

Takový diamant může být nejen krásným šperkem, ale i dobrou investicí. „Hodnota diamantů má již 100 let vzrůstající tendenci – průměrně asi o 4 – 6 % ročně. Zde je navíc přidanou hodnotou umělecká práce a unikátnost klenotu,“ řekla Deníku Pospíšilová.

Golf si ale s míčky asi nikdo nezahraje, jedná se „jen“ o šperky. „Ne, opravdu jsme s nimi ani nepatovali,“ smála se mluvčí společnosti.

Ústečanka Zuzana Jancurová je na míčky zvědavá, že by si je ale koupila domů nezvažuje. „Je to podle mě jen zbytečný rozmar,“ hodnotila šperk Ústečanka.