„Pro mne to opět představuje velkou výzvu a závazek vůči městu,“ komentovala své zvolení do funkce s úsměvem Oubrechtová, která kandidovala za sdružení STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ.

Včerejší volbou také skončila poněkud unikátní situace na zdejší radnici, neboť do včerejška město postrádalo už zhruba rok městskou radu i místostarostu.

Tuto funkci bude ostatně vykonávat Michal Žalud (SZSP).

Jeho funkce bude neuvolněná. Městskou radu v Trmicích pak doplní Petr Fonderfon (STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ), Ivana Koudelová (SZSP) a Tomáš Kupec („Trmičáci“).

Z dalšího pádu zdejší vedení i přes velkou politickou různorodost zastupitelstva obavu nemá. „Na to, že by to takhle mohlo znovu dopadnout, v tuto chvíli ani nemyslím,“ dodala. Před rokem totiž na svou funkci rezignoval tehdejší místostarosta Karel Hainz (ODS) a jeho straničtí kolegové v městské radě.

Trmice postrádají klasickou koaliční smlouvu, přesto ale existuje jakási dohoda napříč zdejším politickým spektrem. Mimo stojí ODS a Sdružení nezávislých kandidátů. „My jsme s nikým nevyjednávali a nikdo nás neoslovil,“ řekl Tomáš Kraus, vůdčí osobnost zdejších občanských demokratů.

Že je tato nevraživost vzájemná potvrdila i sama Oubrechtová s tím, že ODS a nezávislé také neoslovili.

„Řekl bych, že ve svých názorech zůstávám stejný,“ řekl k volbě staronové starostky Kraus. „Nemyslím si, že je to zrovna pro Trmice šťastná volba.

Většina si to nemyslí, to je demokracie. My, ODS, tady zůstáváme v opozici. Chceme v ní pracovat konstruktivně, tak jako snad doposud,“ dodal Kraus.
Volbu nové městské rady provázel potlesk přihlížejících Trmičanů. Těch se do restaurace U Kastnerů, kde se ustavující shromáždění zastupitelstva konalo, sešlo zhruba sedm až osm desítek.

Co si o volbě myslí? Například Dagmar Kupcová je spokojená. „Já paní Oubrechtovou znám, takže spokojená rozhodně jsem,“ řekla.

A co od ní očekávají? „Především, že se jí povede zlepšit zdejší prostředí a také zbavit Trmice nálepky páchnoucího místa, plného nepřizpůsobivých individuí, co v jednom kuse zneužívají sociální dávky,“ dala se slyšet Karolína Nováková. „Já jí držím palce. Bydlím tu sice jen krátce, ale mně se paní starostka líbí.“