Ústecký deník tuto informaci získal z katastru nemovitostí. Situace ale není tak horká, jak se zdá.

Na výpisu pak katastr nemovitostí uvádí, že exekuci Okresní soud v Ústí nařídil už 26. ledna tohoto roku. Pravomocnou se stala až 15. dubna.

Radnici pak Volf v dražbě získal mezi těmito dvěma daty, 2. dubna a to na základě usnesení soudního exekutora, jež nabylo právní moci o dvacet dnů později.

Chlumec se ovšem potácí v mnohamilionových dluzích. Právě kvůli nim přišel v dražbě o svou radnici. Takže panují obavy, že se nejistota ohledně budoucnosti sídla zdejšího obecního úřadu bude opakovat. Například zdejší zastupitelku Naděždu Janissovou (ODS) zpráva velmi překvapila a vyvedla z míry.

„No, to není možné,“ podivovala se. „Měla jsem pocit, že pan Volf je dostatečně solventní. Myslím, že na novém vedení obce teď je, aby tuto informaci řádně prošetřilo. Připravují smlouvu o pronájmu budovy radnice obci a je potřeba vědět, kam potom obecní peníze půjdou. Panu Volfovi? Exekutorům, nebo věřiteli? Kolik vlastně pan Volf dluží? Je to opravdu na novém vedení,“ dodala Janissová.

Další chlumecký zastupitel, Petr Vodňanský od Nezávislých kandidátů, prý už o exekuci slyšel. „Telefonovali mi a já to viděl na internetu, ale tam nejsou podrobnosti. Údajně to má být nějaká banalita, jíž měl pan Volf už dávno zaplatit,“ řekl Vodňanský.

„Dnes jsou vám exekutoři kvůli pěti tisícům schopni obestavět majetek za několik milionů. Radši si ale objednám úplný výpis a zkontaktuji exekutora, abychom měli jasno,“ dodal Vodňanský.

Sám Volf zveřejnění exekuce vidí jako účelovou záležitost, kterou někdo „vytáhl“ na světlo kvůli dnešnímu ustavujícímu shromáždění chlumeckých zastupitelů. Dluh prý totiž vznikl v bytě, který Volf pronajímá.

„Nájemníci mi udělali asi sedmitisícový dluh na elektrické energii, exekutor si ovšem řekl o dvacet,“ vysvětlil Volf s tím, že dluh zaplatil už v dubnu. „O exekuci jsem se ale dozvěděl až minulý týden,“ dodal Volf s tím, že nechápe, proč byla nařízena exekuce, když je dluh zaplacený.

„Nevím, jak kvůli takovému malému dluhu mohou zabavit majetek za miliony,“ divil se Volf, který od pondělního večera leží v nemocnici po infarktu.

Včera pak ještě po dvou hodinách od prvního telefonického rozhovoru zpět do redakce Ústeckého deníku zatelefonoval zastupitel Vodňanský.

„Když jsem si exekuci prověřil, tak jsem nakonec zjistil, že původní dluh uplatňovala ČEZ Distribuce na zhruba 12 tisíc korun,“ vysvětlil s tím, že potom ještě hovořil s Volfem, který mu řekl to samé co redakci.

„Taková věc se může stát opravdu každému, pan Volf osobně ten dluh neudělal, jen se to pozdě dozvěděl a kvůli tomu i pozdě zaplatil. Bohužel současné zákony jsou postavené tak, jak jsou. Horší je, že to může zjitřit už tak dost vzbouřené veřejné mínění v Chlumci, a my vážně v zastupitelstvu potřebujeme pracovat v klidu, abychom se s tou bídnou situací kolem dluhů dokázali vypořádat,“ dodal.

Tuto verzi potvrdil i ústecký soud. Jeho mluvčí Jan Tichý nejen potvrdil data uvalení exekuce, ale i výši pohledávky. „Exekuce byla nařízena k vymožení pohledávky oprávněného ve výši 1702 korun (jistina), nákladů nalézacího řízení ve výši 12 024 korun a dále nákladů oprávněného v exekučním řízení a nákladů exekuce,“ odpověděl Tichý s tím, že podrobnosti o průběhu exekuce okresnímu soudu nejsou bohužel známy.

Exekuci vede děčínský exekutor Zdeněk Pánek. Jeho vyjádření k tomu, proč je na Volfův majetek uvalena exekuce, když měl být dluh už uhrazen, se sehnat nepodařilo. Ve své kanceláři včera odpoledne nebyl k zastižení a ani mobilní hovory nepřijímal.