Všechny městské obvody mají svá nová vedení.

Také na Severní Terase a v Neštěmicích už mají od včerejška za sebou ustavující zasedání zastupitelstva. Právě z nich vzešlo nové vedení obvodů.

Severní Terasa

Ustavující zastupitelstvo na Severní Terase proběhlo hladce.

Pouze Jiří Brodský za TOP 09 navrhl volbu vedení provést tajnou volbou.

Nakonec pro tento návrh hlasoval pouze jediný zastupitel a to sám Brodský. Od včerejšího dopoledne je už oficiálně zdejším starostou Josef Macík (ČSSD).

„Myslím, že hlavní prioritou bude sestavení vyrovnaného rozpočtu,“ řekl k tomu.

Uvolněným místostarostou se stal kandidát ODS Ivan Dostál, dlouholetý ředitel ústeckého kulturního střediska. „Bohužel, už dál tuto funkci nemohu vykonávat,“ řekl k tomu. „Z kulturního střediska musím odejít. Po 23 letech mě to mrzí. Mého nástupce bude město teprve řešit.“

Radu obvodu doplní za ČSSD Marcel Běhounek a Iveta Černohorská. Za SZSP Michal Ševcovic. Zastupitelé také zvolili předsedy výborů, ty v rukou drží opozice. Kontrolnímu by měl předsedat Brodský, finančnímu pak Jaroslava Šamsová za KSČM.

Za prioritu, kromě rozpočtu, prý vedení bude považovat údržbu zeleně, protože to za největší problém považovali obyvatelé obvodu.

„Podle mých informací panuje na magistrátu vůle obvodům vrátit péči o zeleň, uvidíme, jak to dopadne. Než péči o zeleň vyhrála firma AVE, Severní Terasa se dělila na čtyři celky a o každý pečovala jiná firma,“ popisoval Macík.

Z případného výběrového řízení může vzejít kdokoliv, kdo nabídne nejlepší podmínky.

„Diskutovali jsme o tom s ostatními zastupiteli. Máme vzory smluv, velmi kvalitně zpracované. V případě neplnění smluvních podmínek hrozí sankce, nebo v krajním případě odstoupení od smlouvy,“ dodal Macík.

Co se rozpočtu týká, o penězích by měla Terasa mít jasno po 20. prosinci, kdy je první řádné zasedání zastupitelstva „velkého“ města, kde by měl být předložen i návrh rozpočtu města.

Neštěmice

Také v Neštěmicích odpoledne vše probíhalo bez zádrhelů. Pro Miloslavu Válkovou (SZSP) hlasovala nejen koalice (ČSSD, ODS, SZSP), ale dokonce i opozice (TOP 09, KSČM, Severočeši.cz). Jediným, kdo nehlasoval, byla ona sama.

Podobně se odehrávala i volba místostarostů. Prvním uvolněným, rovněž zvoleným všemi hlasy kromě svého, se stal Jaroslav Táborský (ČSSD), druhou neuvolněnou místostarostkou Lenka Jaremová (ODS).

Ani ona pro sebe nehlasovala, navíc pro ni ale nezvedli ruku ani zástupci KSČM a Severočechů.cz.

Ti totiž hlavně nechtěli, aby neštěmický obvod měl dva místostarosty, byť jednoho jen na půl úvazku, když dosud stačil jeden.

„Je to přepych, zvlášť v době, kdy se všude šetří,“ vysvětlil komunista Pavel Vodseďálek.

Noví místostarostové jsou oba v zastupitelstvu nováčci, Jaremová se dokonce do zastupitelstva dostala jako náhradnice za bývalou starostku Lianu Wagnerovou (ODS), která na funkci zastupitelky rezignovala.

POZOR!
Deník navštíví po volbách každou obec!


Komunální volby jsou za námi.V pátek 15. a sobotu 16. října jsme si zvolili své zástupce v obcích na Ústecku.

Měsíc po volbách má každá obec svého starostu. Kdo to vlastně je? A co pro nás chystá? Respektovali politici naše přání a vznikly koalice, které jsme si přáli? Nebo si to udělali podle sebe? A jak se po volbách žije lidem v jednotlivých obcích?

Odpovědi vám přinese nový seriál Ústeckého deníku: Komunální volby 2010 na Ústecku.

Téměř do konce ledna postupně každou středu, čtvrtek a pátek navštívíme všechny obce na Ústecku, kde se volilo. Nebude chybět rozhovor se starostou a anketa mezi místními lidmi. Rozpis, kdy vyjde právě ta vaše obec, najdete v grafice.

Komunální volby: Jak dopadli?