Dopravce roku 2010, anketa již potřetí pořádaná Ústeckým krajem, vyvrcholila v pondělí předáním ocenění nejlepším dopravcům Ústeckého kraje.

To se uskutečnilo v rámci slavnostního večera v Hotelu Vladimír za účasti hejtmanky Jany Vaňhové, zástupců odborné poroty a dopravních společností a médií. Ústecký kraj jako vyhlašovatel ankety jejím prostřednictvím usiluje o další zkvalitňování autobusové i železniční přepravy v kraji.

Rekordní počet odevzdaných lístků

Při rekordním počtu odevzdaných hlasovacích lístků se nejlepším dopravcem Ústeckého kraje v roce 2010 stala společnost Autobusy Karlovy Vary, a. s., která obhájila titul z loňského roku.

„Říká se, že těžší je titul obhájit, než ho získat. Proto musím poděkovat všem našim zaměstnancům, kteří se na tak velkém úspěchu podíleli,“ uvedl při přebírání ocenění výkonný ředitel karlovarské dopravní společnosti Zdeněk Suchan s tím, že jde samozřejmě o velký závazek do budoucna.

Cestující rozhodli, že se na stříbrné pozici v anketě umístí ČSAD Slaný, a. s. Třetí byl Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova, a. s.

V anketě Dopravce roku 2010 Ústeckého kraje odevzdalo svůj hlas více než 2500 hlasujících, kteří vybírali z 11 dopravců Ústeckého kraje – deseti autobusových a jednoho železničního, kterým byly České dráhy.

„Těší mě, že se do ankety o nejlepšího dopravce našeho kraje zapojuje stále více cestujících. Výsledky ankety jsou pro nás cennou informací o tom, jak se zlepšuje kvalita cestování v Ústeckém kraji, neboť z pětistupňové škály nedostal žádný z dopravců horší známku než 2,6, naproti tomu v roce 2009 dostal nejhorší dopravce známku 3,22,“ uvedla hejtmanka Ústeckého kraje Jan Vaňhová.

Jak dále uvedla, nejvíce hlasů odevzdali cestující v Ústí nad Labem, naopak nejméně v Teplicích.

Hlasovací lístky byly otiskovány v Denících, které vycházejí na území Ústeckého kraje. Další byly umístěny na vybraných úřadech a v kancelářích dopravních podniků a stanicích Českých drah.

Vyskytovaly se i ve vybraných autobusech a k vytištění byly také na internetových stránkách, které se věnovaly anketě. Hlasovací lístek dostali všichni obyvatelé Ústeckého kraje do schránek, protože byl otištěn v krajských novinách.

O vítězi rozhodovaly známky

O vítězi nerozhodoval počet odevzdaných hlasů, ale známky, které dopravci od cestujících dostávali. Ti mohli známkovat jako ve škole – od 1 do 5 – kvalitu poskytovaných služeb v kategoriích: spolehlivost, pohodlí a čistota dopravních prostředků, jednání dopravní obsluhy a také celkové hodnocení.

O vítězi speciální kategorie „Cena poroty“ rozhodovali odborníci na dopravu a zástupci kraje.

Hejtmanka Jana Vaňhová vylosovala z platných hlasovacích lístků 10 výherců. Ti obdrží celoroční bezplatné jízdné a balíčky regionálních výrobků Ústeckého kraje.

Dopravce roku 2010 Ústeckého kraje:

Přehled vítězů hlavní kategorie:
1. místo – Autobusy Karlovy Vary, a. s.
(2009; Autobusy Karlovy Vary, a. s.)
2. místo – ČSAD Slaný, a. s.
(2009; ČSAD Semily, a. s.)
3. místo – Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova, a. s.
(2009; Autobusová doprava, s. r. o., Podbořany)

Přehled vítězů vedlejších kategorií:
Spolehlivost – Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova, a. s.
(2009; Autobusová doprava, s. r. o., Podbořany)
Jednání dopravní obsluhy – ČSAD Semily, a. s.
(2009; ČSAD Slaný, a. s.)
Pohodlí a čistota dopravních prostředků – Autobusy Karlovy Vary, a. s.
(2009; ČSAD Semily, a. s.)

Přehled vítězů – Cena poroty:
1. místo – Dopravní podnik města Děčína, a. s.
(2009; ČSAD Semily, a. s.)
2. místo – ČSAD Semily, a. s.
(2009; Dopravní podnik města Děčína, a. s.)
3. místo – Veolia Transport Teplice, s. r. o.
(2009; Dopravní podnik měst Jirkova a Chomutova, a. s.)