„Právě tuto lokalitu totiž státní i městská policie označily za nejrizikovější místo v obvodu, co se týká krádeží aut nebo jejich vykrádání,“ řekl tajemník radnice Petr Vlasák. Finance na kamery získal obvod od ministerstva vnitra z programu prevence kriminality Partnerství.

V Poláčkově ulici je velké parkoviště, parkuje tu až 300 aut. „Vím, že se tady občas nějaké ztratí, vždycky jsem nervózní, když nenajdeme místo u domu a musíme auto odstavit někde dál. Je to tady dost nepřehledné, pro zloděje jako dělané. Kamery budou určitě dobré, jen aby si ale zloději neporadili i s nimi,“ obává se obyvatelka Květa Kolářová.

Podle Vlasáka kamery instalují na nově vybudované stožáry tak, aby na sebe viděly, čímž se budou samy hlídat. Jinak obsáhnou takřka celou ulici. Obsluhovat je bude městská policie.

Severní Terasa už provozuje vlastní kamerový systém, jehož kamery on-line střeží část Centrálního parku, především zdejší dětské hřiště. A také okolí radnice. „I v těchto místech dříve docházelo často ke krádežím a vykrádání aut. Nyní se situace o padesát procent zlepšila,“ řekl Vlasák. Dobětické kamery podle něj ale budou ještě vybavenější, budou nejen sledovat, ale i zaznamenávat. Účinek by tak měl být ještě lepší.

Pět nových kamer přibylo také u Základní školy na Stříbrníkách. Tam je nechalo namontovat město v rámci rozšiřování městského kamerového systému o celkem 82 kamer. Ty už fungují ve zkušebním provozu, naostro je město spustí rovněž v prosinci. Akci za 41 milionů korun z převážné části financuje Evropská unie.