„Zvažujeme demonstrativní blokádu železniční tratě, což nejdříve ohlásíme na patřičných místech,“ řekl Miroslav Hrzán, jenž bydlí těsně u porouchaného přejezdu.

Upozornil také, že ne každý vlak při průjezdu houká. „Už se stalo, že vlak tudy projel v plné rychlosti, aniž by jakkoli upozornil, že jede,“ dodal.

Řehlovický starosta Josef Macháček potvrdil, že zahájil jednání s dalšími institucemi. „Moc nadějí na uzavření přejezdu nám nikdo nedává. O pomoc požádáme ministerstvo dopravy, obrátíme se také na veřejného ochránce práv,“ dodal Macháček.

Železniční přejezd v Brozánkách je nefunkční již řadu týdnů, protože bylo odcizeno několik stykových transformátorů. Kvůli jejich absenci se nesepne zabezpečovací zařízení a přejezd nesignalizuje příjezd vlaku.

„V současné době probíhá repase 10 kusů vyzískaných v rámci železniční sítě České republiky. Přejezd by měl být v činnosti opět zhruba do měsíce,“ ubezpečil Pavel Halla, mluvčí Správy železniční a dopravní cesty, která má přejezd na starosti. Dodal, že zloději již byli dopadeni.