„Mohu potvrdit, že stížnost na průběh voleb podávám,“ řekla Michaela Hrubá, děkanka filozofické fakulty.

„Jsme přesvědčeni, že průběh voleb nebyl regulérní. Obálky byly otevřeny před koncem lhůty, díky čemuž byl přijat jeden neúplný návrh,“ dodala. Hlavním důvodem je ale nepřijetí kandidatury Daniela Kroupy.

Mluvčí univerzity Jana Šiková říká, že akademický senát doposud žádnou stížnost neobdržel.

Z tohoto důvodu také nechtěla mluvčí spekulovat o tom, co se bude dít dál. „Mohu jen říct, že pokud senát stížnost opravdu obdrží, postaví se k ní čelem,“ dodala Šiková s tím, že na vyřízení stížnosti bude mít akademický senát třicet dní.

Nechtěla spekulovat ani o tom, jestli by se volby případně mohly opakovat, nebo jestli může senát stížnost zamítnout. Připomněla jen dřívější stížnost děkanky filosofické fakulty Michaely Hrubé, kterou akademický senát označil za neopodstatněnou.

Vítěz voleb a kandidát na rektora ústecké univerzity René Wokoun říká, že žijeme v právním státě a stěžovat si je každého právo. „Vím, že na začátku problém byl, ale ten se vyřešil. Já jsem v životě viděl několikery volby kandidáta na rektora a musím říct, že ty ústecké byly jednoznačně nejtransparentnější,“ řekl k tomu René Wokoun.

Dodal, že jestli někdo trvá na své pravdě, měl by ji prokázat, jinak se jedná jen o uraženou ješitnost.

Čtěte také…
- René Wokoun: Prioritou je kampus! (18.11.2010)