Všichni kolem se nenápadně dohadují, který z nich bude hlídat dveře, aby mohl fotograf Deníku pořídit působivé snímky. Přítomní ani nedutají.

Když jsou nejdražší golfové míčky zpátky za sklem, ptám se majitelky klenotnictví Dany Šusterové na další zboží, které při této příležitosti ve Foru vystavují.

„Celkem tu teď máme ve dvou vitrínách klenoty za 37 milionů, standardní zboží nepočítaje,“ odpovídá Šusterová polohlasně.

Míčky hlídali

Nejvíc pozornosti ale upoutávají právě golfové míčky. Ten nejdražší za dvacet milionů korun, zbylé dva po dvou milionech. Na ten nejdražší se dokonce již našel potenciální zájemce. Z Ústí ale není, zájem projevil už dřív.

Ústečané na kulaté šperky reagovali různě. „To víte, že se mi líbí, ale nekoupila bych je, ani kdybych měla sto milionů,“ hodnotila drahé šperky Dana Koubová. Eva Navrátilová by je ale brala hned. „Kdybych na to měla a hrála golf, klidně bych si takový koupila,“ smála se Ústečanka.

Míčky v klenotnictví vystavovali od 13.00 do 17.00 hodin. Přísná bezpečnostní opatření ale začala už ve 12.05, kdy ke klenotnictví přijelo pancéřované auto bezpečnostní agentury G4 a dva muži s černým kufříkem bleskově zmizeli v prostorách klenotnictví. Další vozy stály opodál.

V prostorách prodejny a v okolí prodejny se pohybovali ozbrojení pracovníci SBA v civilu. Ředitel SBA Miroslav Hejna uvedl, že převoz drahých předmětů byl na poslední chvíli přesunut z bezpečnostních důvodů, takže nikdo do 11.50 hodin nevěděl, kdy se pancéřované auto s kulatým zlatým pokladem objeví.