„Na sídlišti Skalka se rozhodli zrušit klády na hřišti pro děti. Po vyvrácených kůlech zůstaly hrozné díry a na ploše hřiště balvany. Je jen otázkou času, než se tam nějaké malé dítě zraní,“ napsal do redakce Dominik Nieves.

Podle slov tajemnice neštěmického úřadu Věry Součkové se o problému ví. „Hřiště rušíme. Vedle jsou dvě dětská hřiště, takže toto zlikvidujeme. Dřevěné kůly byly shnilé a byly vytahány a spáleny. Obnova hřiště by byla nákladná,“ řekla tajemnice.

Práce na likvidaci dětského hřiště skončily kvůli vypršení pracovních smluv s veřejně prospěšnými pracovníky. „Práce provádějí naši veřejně prospěšní pracovníci. Čekáme, až nastoupí noví. Díry zasypeme a balvany odstraníme,“ dodala Součková.

Postup neštěmické radnice kritizuje maminka dvouletého syna Eva Procházková.

„Nechat díry po kůlech a nezabezpečit je, to je velká nezodpovědnost. Při běhání po napůl zrušeném hřišti může dítěti do díry zapadnout nožička a může to odnést úrazem. Když už hřiště ruší, tak než z toho udělají zpátky trávník, měli by to alespoň označit páskou. Maminky by věděly, že tam nemají děti pouštět,“ míní Procházková.