„Policisté okamžitě uzavřeli dálnici a zalarmovali hasiče,“ řekl zástupce vedoucího dálniční policie Martin Pokuta. Vše se odehrálo v sobotu večer.

Řidiči mířící po dálnici D8 z České republiky do Německa museli využít objízdných tras. Zásah hasičů trval hodinu.

„Přivolaní hasiči zahnali koně na jedno místo a čekali na příjezd majitele. Poté společně policisté a hasiči vyhnali koně mimo dálnici, kde si je majitel zajistil,“ doplnil Pokuta.

Slova policistů potvrdil mluvčí hasičů Lukáš Marvan. „V devět hodin večer jsme obdrželi oznámení, že v tunelu Libouchec pobíhají splašení koně. Jednotka koně držela v tunelu až do příjezdu majitele,“ řekl k zásahu Marvan.

Vedoucí střediska správy a údržby dálnice Petr Zajíc nechápe, jak se koně do tunelu dostali. „Okolo jsou vysoké ploty,takže se do tunelu museli dostat někde přes křižovatku. Žádná škoda v tunelu naštěstí nevznikla. Koně vyhnali hasiči pomocí hadic únikovou cestou směrem na Nakléřov,“ řekl Zajíc.

Podle slov veterináře Václava Poživila může kůň v panice ohrozit nejen sebe, ale také své okolí.

„Kůň v ohrožení se může vrhnout do bariéry nebo pod kola projíždějících aut. Z minulosti jsou známy případy, kdy skončila auta zdemolováním po střetu se zvěří,“ řekl.

Překvapil by vás kůň na dálnici? Hlasujte!