Autosoučástky, spacák, polní kuchyně nebo pozemek, to teď nabízí Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje k odprodeji. „Nastavený rozpočet na rok 2011 je historicky nejnižší za období deseti let,“ uvedl náměstek pro ekonomiku krajského ředitelství Jiří Šenkýř.

Nakoupit si nepotřebné věci u policie vítají milovníci trempinku. „Rád vyrážím do přírody. Spoustu věcí si kupuji v army shopech. Když to bude na webu policie levnější, tak proč bych toho nevyužil. Třeba kanady je v obuvi těžké sehnat,“ řekl Ústečan Jan Vávrovský.

Úsporná opatření u policie ovšem nenechávají v klidu řadové policisty na obvodních odděleních. „Vůbec ještě netušíme, co nás od Nového roku čeká. Už teď si třeba nesmíme nic zapojit do elektrické zásuvky. Kdybychom si chtěli pustit rádio, tak jedině na baterie,“ řekl jeden z policistů, který si nepřál být jmenován.

Ministr vnitra Radek John se nechal několikrát slyšet, že na konci šetření u policie by měl vzniknout štíhlejší, ale za to efektivnější sbor. „Bohužel v tuto chvíli budeme muset jít do dramatického snížení jak investic, tak také peněz na provoz,“ řekl pro Deník Radek John. Ministr vnitra také žádá policisty, aby neopouštěli sbor a vydrželi.

„Garancí, kterou má ministerstvo vnitra pro příští roky, je, že ke škrtům už docházet nebude. Policisté by si mohli při dobré reformě v následujících letech polepšit i na platech,“ řekl John. Policie také v rámci úspor opouští pronajaté objekty.

„Vzhledem k ekonomické situaci, ve které se v současné době policie Ústeckého kraje nachází, činíme velmi významná opatření v městech Most, Louny, Teplice a v neposlední řadě i v Ústí nad Labem,“ dodal k úsporným opatřením Jiří Šenkýř z krajského ředitelství policie.

Změna rozmístění útvarů proběhla na základě důkladné analýzy a s projednáním se všemi útvary policie.