Například klienti, kteří mají pojištěné vozidlo u Wüstenrotu, mohou přiznaný bonus převést na další tři auta v rodině. Povinné ručení na další vozidlo klienta, ale i na auto, jehož vlastníkem je manžel, či manželka anebo druh a družka, tak bude zvýhodněno stejným bonusem jako první vůz.

Rozhodně se vyplatí porovnat nabídku na internetu. „Vždy před výročím mé smlouvy čekám, jakou slevu mi pro další rok nabídne má pojišťovna. Podle toho potom srovnávám další nabídky,“ vysvětlil Ústečan Jiří Král.

K tomuto účelu si na internetu našel stránku, do které zadá údaje, od kterých se odvíjí cena pojištění, a aplikace cenu spočítá za něj. Poté mu aplikace ukáže nabídky jednotlivých pojišťoven. „Podle toho si pak můžu vybrat, jestli pojišťovnu změním, nebo zůstanu. Poslední dva roky jsem pojišťovnu neměnil, nevyplatilo by se mi to,“ dodal Král.

Monika Klímová z Liberce šla ještě dál. Našla si na internetu společnost, která pro ni každý rok vyhledává tu nejlevnější pojišťovnu sama. A úplně zadarmo.

„Makléřská společnost sleduje, jaké zdražení pojišťovny na přelomu roku chystají. Pokud hrozí, že se mi cena zvedne, zeptají se, zda souhlasím se změnou pojišťovny, a je to. Smlouvu s makléřskou společností mám přes tři roky a za tu dobu jsem pojišťovnu změnila už dvakrát. A vyplatilo se mi to. Dostala jsem se na sumu necelých 4 500 korun, původně jsem za svůj silný vůz platila o tři tisíce více,“ pochvaluje si.

Mohla by to samé sice na internetu dělat taky, ale musela by si včas vzpomenout na ukončení původní smlouvy, což je šest týdnů před koncem jednoletého období.