Žáci ekologicko-přírodovědného kroužku vyrobili znak Ústí nad Labem a znak Ústeckého kraje z odpadového materiálu.

„Práce to byla úmorná, těžká, přesto zábavná a poučná. Na výrobu znaků žáci použili polystyren, skartovaný papír, igelitové tašky, víčka od PET lahví, kelímky od jogurtů, sololit, plovoucí podlahu, karton, ale třeba i tácky od PVC,“ uvedla učitelka Jana Střížková z krásnobřezenské školy.

Dodala, že akce má podpořit ekologické myšlení občanů a posílit správné nakládání s odpady. Rekordní pokus koordinuje pelhřimovská agentura Dobrý den.

Luboš Rafaj z Agentury Dobrý den k rekordu řekl, že galerie znaků bude díky spolupráci se společností Veletrhy Brno sestavena 13. ledna 2011 v rámci veletrhu GO a Regiontour 2011 v Brně. Galerie bude též zapsána do České knihy rekordů.

K rekordu je přihlášeno již více než 500 škol z celé republiky.

„Naše škola je zaměřena především na výuku cizích jazyků, nicméně oblast environmentální výchovy není žákům cizí. Škola je od roku 2009 zapojena do projektu Recyklohraní, který nám pomáhá s tříděním vysloužilého elektrozařízení a baterií,“ dodala Střížková.

V Recyklohraní se krásnobřezenská škola ve školním roce 2009 - 2010 umístila na prvním místě v republice. Pozadu žáci nezůstali ani ve sběru starého papíru. V celorepublikové soutěži „Zachraň strom“ obsadili velmi pěkné druhé místo. „Žáci naší školy se ještě v tomto školním roce snaží vytvořit ekologickou školní ekostezku financovanou z projektu Region,“ uvedla Střížková.

Kupujete si domů balenou vodu? Hlasujte!