Tato čísla jsou často předmětem diskuzí Ústečanů. Většinou panuje názor, že by město mělo ubrat na podpoře hokeje, či fotbalu a rázem by bylo na divadla. Co si myslíte vy?

Například ředitel Kulturního střediska Ivan Dostál paradoxně fandí sportu.

„My máme roční rozpočet asi 10 milionů korun, nejvíce toho spolkne Národní dům. Ovšem, když vezmu, že město dává na kulturu celkem přes osmdesát milionů, tak to je oproti sportu hodně. Já sice pracuji pro kulturu, ale fandím sportu, aby se mu peníze přidaly,“ dodal zastupitel ODS na Severní Terase.

Město například za letošek do sportu vložilo přibližně 24 milionů korun, když největší položkou je hokej. Ústečtí Lvi dostali pět milionů, jejich hokejový potěr 3 miliony. Na kulturu obecně dalo letos město přibližně 85 milionů.

„Divadlu město například letos přispělo 51,2 milionu korun, Činohernímu studiu grant 10,5 milionu korun ročně,“ uvedla Ivana Solničková z kanceláře primátora.

Ředitel Severočeského divadla opery a baletu Tomáš Šimerda si myslí, že Ústí je víc kulturní. „Nehledě na to, že sport by se měl financovat sám. Po vzoru některých, nedaleko od Ústí ležících měst, kde sport nepodporují vůbec.“

Právě kolem divadla je veliká mela. Město ho chce převést na kraj, ten ale o divadlo také nemá zájem.

Naproti tomu sportovní manažer ústeckého fotbalu Stanislav Pelc to prý nedokáže posoudit. „Asi se to takto nedá říci. My jsme třeba spokojeni s návštěvností fotbalu v Teplicích, ale je to škoda, ligu bychom měli hrát v Ústí. Ale asi je v Ústí víc sportovního vyžití, než kulturního,“ řekl.
Narážel tím na to, že fotbalisté nemají pořádný stadion a na ligu potřebují získat od fotbalového svazu licenci.

Čtenářka, jež se podepisuje jako Veruš, píše v diskuzi na webu Ústeckého deníku: „Ať se město zbaví stadionů a přestane lít peníze do hokeje a fotbalu, to jsou sporty, které mohou fungovat ve všech normálních městech bez podpory veřejných peněz.

Grafika