Podle mluvčí ústecké policie Veroniky Hyšplerové řidiče sníh příliš nezaskočil.

„Od rána nám lidé nahlásili čtyři nehody, z toho jen jedna souvisela se sněhem – řidička narazila v Telnici do stromu,“ hlásila včera odpoledne mluvčí s tím, že se nehoda obešla bez zranění.

Žádný velký nárůst dopravních nehod nezaznamenalo ani krajské operační středisko. Na zimu se ale už těší lyžaři.

Šéf lyžařského střediska Zadní Telnice Jindřich Holinger Deníku řekl, že ve čtvrtek začnou areál zasněžovat. „Počítám, že 4. prosince rozjedeme dětský vlek Meva, možná i Cvičnou louku, ale tam bude záležet na počasí,“ řekl Holinger.

Příchod mrazivého počasí dovolil i dalším vlekařům v Ústeckém kraji spustit sněhová děla a začít uměle zasněžovat sjezdovky, což ve čtvrtek potvrdili provozovatelé lyžařských středisek Bouřňák na Teplicku a Zadní Telnice na Ústecku.

Vleky chtějí spustit na první prosincový víkend.

"Vleky se rozjedou nejpravděpodobněji příští pátek, možná i dřív," řekl ve čtvrtek ráno Jiří Zmítko ze Sport Centra Bouřňák. Aktuální informace podle něj lyžaři najdou na webových stránkách skiareálu.

Čtvrtečního jasného mrazivého počasí využili také v lyžařském středisku Zadní Telnice. "Máme jasno, minus dva stupně a pět až deset centimetrů sněhu," popsal situaci na sjezdovkách Jindřich Holinger. V provozu je od dnešního odpoledne jedenáct tyčových děl a tři vrtulová. "O příštím víkendu spustíme dětské vleky. Další podle možností," dodal provozovatel skiareálu.

O víkendu začnou zasněžovat také v lyžařském středisku Klíny na Mostecku. "Děla spustíme v sobotu. Země je ještě teplá, uvidíme, jak to půjde," sdělil Tomáš Holub ze Sport areálu Klíny. Kdy se na Klínech rozjedou vleky, zatím provozovatelé odhadnout nedokáží. Zájemci o aktuální informace mohou na webových stránkách střediska sledovat aktuální záběry z webové kamery.

Skiareál Bouřňák provozuje šest vleků, večerní lyžování nabízí podle situace a zájmu na dvou sjezdovkách. V Zadní Telnici si zájemci o sjezdové lyžování vybírají mezi sedmi vleky, osvětlené pro večerní lyžování jsou dvě sjezdovky. V Klínech na Mostecku mají lyžaři k dispozici čtyři vleky, jedna ze sjezdovek umožňuje i večerní lyžování.

Letošní zima lyžařům v Ústeckém kraji nepřinese téměř žádné výrazné změny. Většina středisek jen udržovala současné vybavení, na velké investice se chystají v dalších letech. V loňském roce začínala lyžařské sezona v Ústeckém kraji později, vleky se rozjely až těsně před Vánoci.

ZPRACOVAL Martin Klimeš a ČTK