Vzhledem k tomu, že meteorologové zároveň varují také přes sněhovými jazyky, sledujeme pro vás situaci online. Navíc se očekává vyhlášení kalamitního stavu.

INFORMUJTE!
Stalo se u vás něco, co souvisí s očekávanou
nadílkou sněhu?

Napište nám na e-mail
filip.vlcek@denik.cz

Můžete nám také posílat
fotky či video!

15.52 hodin:
S komplikacemi počítejte na kruhovém objezdu pod Větruší. Srazil se tady nákladní automobil s osobním, dopravu řídí policisté.

15.37 hodin:
Zatímco na Ústecku je situace bez větších komplikací, v ostatních částech republiky působí sníh velké problémy. Na vybraných tratích nejezdí vlaky, tvoří se ledovka, závěje a dochází k dopravním nehodám.
- Sníh komplikuje dopravu (průbězně aktualizováno)
- Od rána již 11 nehod (10.00 hodin)

15.13 hodin:
Sněžení pozvolna ustává. Sice ještě sněží, ale vločky jsou malé a jemné.

15.10 hodin:
Sněhová nadílka, která se na Děčínsko snesla v noci z neděle na pondělí, vůbec nepřekvapila. Od pondělní půlnoci zaznamenali dopravní policisté na Děčínsku jen několik drobných nehod.
- Sníh Děčínsko nezaskočil (13.24 hodin)

14.26 hodin:
Motoristé stále podceňují sílu zimy. K další dopravní nehodě došlov Rembradtově ulici u Všebořické. Srazila se tady tři osobní auta. Ulice je podle motoristů průjezdná jen s velkou opatrností. Oproti silniční dopravě vlaky jezdí v Ústeckém kraji bez problémů. Zpoždění dosahuje maximálně 10 minut.

14.01 hodin:
Městská hromadná doprava měla problémy od rána na dvou místech. Na autobusových linkách šlo především o úsek do nové Vsi, kam linka 9 nejela dvě hodiny a do Ryjic. Sem linka 19 nejela tři hodiny a spoje byly odkloněny na Skalku. Komplikace nastala také v ulici Sociální péče. "Zde uvízly v obou pruzích kamiony a trolejbusy nemohly projekt. Zpoždění zde dosahovalo 5 až 25 minut," uvedl mluvčí DP Milna Knotek.

12.25 hodin:
Silné sněžení zasáhlo také Tisou na Ústecku. I tady sněží vytrvale už od nočních hodin, silnici momentálně pokrývá několikacentimetrová vrstva rozježděného sněhu. Místy se tvoří i sněhové jazyky, nejvíce pak směrem na Petrovice, kde je i více sněhu.
- Tisá zapadla pod sněhem (12.24 hodin)

11.23 hodin:
Hasičská jednotka vyprošťovala zapadlé auto v příkopu u obce Petrovice - Krásný Les.

11.02 hodin:
V současné době je evidována dopravní nehoda v Úštěku směrem na Malé Březno. Je tam havarovaný kamion do stromu.

10.30 hodin:
Železniční doprava je v Ústeckém kraji v provozu bez omezení. Zaváté tratě či spadané stromy na trolejové vedení jsou hlášeny jen v západních Čechách a v okolí Prahy.

10.24 hodin:
V sousedním Litoměřicku jsou na to se sněhem podobně. Od rána do 10.00 hodin se jen tady událo 11 nehod, přičemž jen jediná byla se zraněním.
- Od rána již 11 nehod (10.00 hodin)

09.57 hodin:
Renata Zelyczová píše, že kolem hospody Eden na Doběticích v ulicí Poláčkova neprojedete. Je tam ledovka. "Dole 3 auta v sobě, nahoře 4 auta v sobě, auta jsou v zatáčkách neovladatelná, z kopce nejdou zastavit," napsala.

09.35 hodin:
Sníh zasáhl celou republiku. Sněhové jazyky, odřeknuté či zpožděné vlaky, nehody a uzavřené silnice. Tak ve zkratce vypadá aktuální situace. Situaci sledují kolegové z centrální redakce.
- Česko je pod sněhem (08.24 hodin)

09.10 hodin:
Některé silnice blokují nehody. Například v Hostovicích směrem na Milbohov. Srazila se tady dvě osobní auta. Další dvě auta se srazila také ve Staré ulici před křižovatkou se Sociální péči.

09.01 hodin:
Na povrchu dálnice D8 leží přibližně třícentimetrová mokrá vrstva rozbředlého sněhu.

08.18 hodin:
Silničáři v Ústeckém kraji se potýkají s prvním letošním přívalem sněhu. Od nedělního večera ho napadlo až 15 centimetrů a sněžit má celý den. V úterý by na hřebenech mohlo ležet až 40 centimetrů sněhu, odhaduje ústecká pobočka Českého hydrometeorolo­gického ústavu. Správa silnic má v terénu veškerou dostupnou techniku, kterou ještě posílila i vozidla externích firem.
- Pod Krušnými horami jezdí vše, co silničáři mají (08.18 hodin)

01.20 hodin:
Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučím a přeji dobrou noc. První ranní aktualizaci očekávejte přibližně mezi 7.00 a 8.00 hodinou.

01.17 hodin:
V prudkém stoupání ulice Důlce mají problémy nákladní automobily. Několik desítek minut nemohl vyjet kamion stojící naproti Celní správě. Podařilo se mu to až po průjezdu prvního sypače. Noční rychlík číslo 788 z Prahy přijel s 19 minutovým zpožděním. Do Ústí měl přitom přijet v 0.50 hodin.

00.48 hodin:
Sněžení nepřestává, sněží jemně, ale vytrvale. Noční trolejbusy jezdí až s desetiminutovým zpožděním, nezajíždí do některých zastávkových zálivů a při rozjezdu do kopce mají problémy. Silnice jsou neprojeté a neošetřené, například na Severní Terase dosud nebyli k vidění ani sypači.

23.32 hodin:
Do Ústí nad Labem přijel o 8 minut zpožděný osobní vlak z Prahy. Zpoždění jednotka CityElefant nabrala právě kvůli sněžení. "Prodlužovaly se rozjezdy ze zastávek," uvedly České dráhy.

23.15 hodin:
Sněžení neustává. V centru se drží zhruba v centimetrové vrstvě, ve vyšších polohách ho už napadlo i pět centimetrů. Městská doprava jezdí bez komplikací.

21.09 hodin:
Meteorologové se nespletli, právě začalo jemně sněžit.

Všeobecné informace a pokyny:

Pokud to není nezbytně nutné, řidiči by měli nevyjíždět, a pokud ano, tak jen se zimní výbavou a nářadím pro případné vyproštění vozidla. Řidič by měl mít ve vozidle teplé oblečení a alespoň minimální zásobu nápojů a občerstvení.

Lidé na horách by měli sledovat informace Horské služby a dodržovat její pokyny. V případě mokrého sněhu a větru dochází i ke škodám na lesním porostu, polomům, škodám v energetice a podobně.

Zpracovává Filip Vlček s použitím podkladů ČTK