V úterý by na hřebenech mohlo ležet až 40 centimetrů sněhu, odhaduje ústecká pobočka Českého hydrometeorolo­gického ústavu. Správa silnic má v terénu veškerou dostupnou techniku, kterou ještě posílila i vozidla externích firem. Částečně uzavřen je hraniční přechod Hora Svatého Šebestiána na Chomutovsku.

„Zapadávaly tam kamiony, tak jsme to raději pro nákladní dopravu uzavřeli, osobní auta tam ale zatím bez problémů projíždějí,“ řekla provozní náměstkyně krajských silničářů Lenka Holovská. V terénu je podle ní veškerá dostupná technika, která čítá 81 posypových vozů a 36 traktorových radlic. K tomu pomáhají i vozidla dodavatelských fi­rem.

Nejvíc zatím nasněžilo v západní části kraje, kde se nachází právě i Hora Svatého Šebestiána. V Tušimicích na Chomutovsku naměřili meteorologové za noc 12 centimetrů sněhu a padat prý ještě nepřestane. „Úhrny srážek na západě kraje odhadujeme mezi deseti až 15 centimetry sněhu, ve východní části je to o něco méně, mezi pěti až deseti centimetry,“ řekl Radek Tomšů z ústecké pobočky ČHMÚ. Sněžit má přestat až v úterý.

Do večera očekávají meteorologové až 15 centimetrů sněhu. Sníh bude podle nich sušší, protože teploty postupně klesají a od úterka budou i v nížinách výrazně pod bodem mrazu, a odtávat už nebude. „Ve výsledku odhadujeme, že na hřebeních by mohlo ležet až 40 centimetrů,“ dodal Tomšů.