Ústecký kraj získal od hodnotících turistů známku 2,06. Oproti zimnímu průzkumu byli spokojenější, v zimě mu dali známku 2,31.

„Do ubytovacích a restauračních zařízení v kraji přicházejí velké peníze z Evropské unie, díky tomu se služby postupně zlepšují. Ale u kvality služeb nejvíc ze všeho záleží na lidech,“ zhodnotil výsledky průzkumu radní Ústeckého kraje pro cestovní ruch Radek Vonka.

Turisté hodnotili úroveň ubytovacích služeb, veřejného stravování, služeb pro cyklisty, lyžaře a motoristy, úroveň personálu ve službách cestovního ruchu, péči o čistotu a pořádek a ceny za služby. Do průzkumu se v letní sezoně zapojilo 26 473 českých turistů po celé republice. Průzkumy potrvají do roku 2014.

V Ústeckém kraji vznikla internetová prezentace turistických lákadel na začátku listopadu. Na nový web Brána do Čech může texty i fotografiemi přispívat také veřejnost.

Rada Ústeckého kraje na celý projekt, který kromě webu zahrnuje také mediální kampaň, nové propagační materiály a účast na veletrzích, vyčlenila šest milionů korun.

Jste spokojeni se službami Ústeckého kraje v oblasti cestovního ruchu? Hlasujte!