„Proč s tím nikdo nic neudělá? Vždyť nádraží jsou první vizitkou každého města. Když přicestuje nějaký turista, udělá si o Ústí pěkný úsudek,“ řekla Ústečanka Lenka Bláhová, která upozornila na problém redakci Deníku.

Ředitel městské policie Pavel Bakule každodenní problémy s opilci potvrdil. „Naše hlídky se na autobusové nádraží pravidelně zaměřují. Každý den tam musíme vyjíždět a umravňovat nějakého podnapilého, který na nádraží dělá neplechu,“ uvedl k zásahům Bakule.

Současným vlastníkem autobusového nádraží je akciová společnost Bus.com. Předseda představenstva Pavel Knecht řekl, že jde o problém, který se týká téměř každého nádraží. „My těm lidem nemůžeme zakázat vstup na nádraží a jeho okolí. Když tam dělají nepořádek nebo nádraží znečišťují, tak na ně zavoláme městskou policii. Ta je vykáže. Víc dělat nemůžeme,“ řekl Knecht.

Vedení městské policie se v rámci reorganizace chystá na pořádek na autobusovém nádraží více zaměřit. „Od 1.prosince, kdy dochází k reorganizaci, se chystáme na autobusovém nádraží kontroly zesílit. O pořádek by se měl především postarat vlastník,“ míní Bakule.

Firma Bus.com neplánuje, že by k zajištění většího pořádku na nádraží něco podnikla. „Neuvažujeme o tom, že bychom si na autobusové nádraží najali bezpečnostní agenturu, která by pomohla s udržením pořádku,“ dodal Knecht.

Změní se to?
Vedení městské policie se v rámci reorganizace chystá na pořádek na autobusovém nádraží více zaměřit. „Od prosince, kdy dochází k reorganizaci, se chystáme na autobusovém nádraží kontroly zesílit. O pořádek by se měl především postarat vlastník,“ míní ředitel městské policie Pavel Bakule.

Ústečanka Lenka Bláhová také upozorňuje, že autobusové nádraží je přestupním místem městské hromadné dopravy. „Zhruba před měsícem, když jsem tady čekala na linku číslo 13 do Svádova, tak si to pěstmi rozdali dva opilci ve čtyři hodiny odpoledne. Nebylo to nic příjemného. Běhal mi z toho mráz po zádech,“ líčila Bláhová.

Problém je podle ní v tom, že se v minulosti a dnes snaží město všechno předat do soukromých rukou. „Takhle to dopadá, když se vše rozprodá a nebo pronajme. Nikdo nechce za nic nést odpovědnost. Soukromý vlastník chce jen vydělávat a město od toho dává ruce pryč,“ zlobila se Bláhová.

Považujete autobusové nádraží za ostudu? Hlasujte!