Jako další dítě jsme mu chtěli s manželem pořídit sestřičku. Místo toho přišli na svět Adam a Štěpán, kteří v únoru oslaví třetí narozeniny,“ řekla maminka Renáta Sochorová.

Adam a Štěpán byli počati přirozenou cestou a porod byl spontánní. „Nikdy u nás v rodině dvojčata nebyla. Prý to může být z antikoncepce, kterou jsem brala. Kluci přišli po sobě na svět během sedmi minut,“ prozradila maminka.

Adam a Štěpán jsou dvouvaječná dvojčata. „Jako miminka si byli dost podobní, bylo těžké je někdy rozeznat. Hlavně si je pletli babičky a kamarádi,“ dodala. Dnes už jsou více k rozeznání a vyrostly z nich pěkně živé děti. „To mají po mě,“ řekla s úsměvem Renáta Sochorová.

Kluci jsou jako každé dítě hlavně na sladké a rádi utíkají od prostřeného stolu. „Nejradši by jedli jen čokoládu. Jsou to takoví nejedlíci,“ doplnila, co mají kluci nejradši k jídlu, maminka.

V televizi je jak jinak nejvíce uchvátí kreslené pohádky. „Když chci mít od nich chvíli pokoj, tak jim pustím Krtečka. Také se jim líbí mašinky. Jsou také hodně společenští, rádi si hrají s ostatními dětmi.“

Cena pro vítěze!

Postupně vám každé úterý představíme všech třináct nafocených dvojčat. Následně budete moct hlasovat o nejsympatičtější dvojčata Ústecka.
Vítězové dostanou poukaz od fotografa Petra Berounského na profesionální focení v hodnotě 2000 korun zdarma!

Adam a Štěpán jsou prvními dvojčaty, která představujeme v rámci seriálu Ústecká dvojčata, který vychází z připravovaného charitativního kalendáře. Na jeho vzniku se podílely Radka Gabrielová a Alexandra Rajdlová.

Výtěžek z kalendáře půjde na léčbu dětí na hematologicko–onkologickém oddělení v ústecké nemocnici. Druhý ročník charitativního kalendáře Mateřství, letos zaměřený na dvojčata, se bude křtít 11. prosince v 17.00 hodin v kavárně Café In v obchodním centru Forum. Ke koupi bude také na stejném místě.

Dvojčata Adam a Štěpán.