Situaci, kterou silničáři v celém Ústeckém kraji označili jako kritickou, monitorujeme.

Aktuální informace doplňujeme průběžně.

INFORMUJTE!
Stalo se u vás něco, co
souvisí s očekávanou
nadílkou sněhu?

Napište nám na e-mail
filip.vlcek@denik.cz

Můžete nám také posílat
fotky či video!

Sledujeme také aktuální dění
v okolních regionech:

- Litoměřice:
Stojí auta i vlaky!

- Děčínsko:
Silnice? Neprůjezdné!

VÝZVA PRO CESTUJÍCÍ:
Z důvodu silného sněžení dochází ke snížení průjezdnosti některých železničních tratí (nejen na Ústecku). Z toho důvodu může dojít k omezení či zrušení některých vlakových spojů. Cestující by měli kvůli možným zpožděním využít dřívější spoje.
- Vybrané vlakové spoje mohou být omezeny či zrušeny (02.12.2010)

18.52 hodin:
Marně čekali volejbalisté SKV Ústí nad Labem na svého soupeře, Slavii Havířov, který měl v rámci 14. kola volejbalové Uniqa extraligy zavítat na sever Čech. Utkání bylo nakonec zrušeno.
- Sníh zrušil volejbalové utkání (02.12.2010)

16.16 hodin:
Pražská ulice, výpadovka z Ústí na Lovosice, se stále potýká s problémy. Například autobusy linky 15 jezdí velmi zpožděné. "Autobus jel o 11 minut později a tři zastávky jel také 11 minut," uvedla Ústečanka Lucie Führichová.

15.08 hodin:
Problémy se nevyhýbají ani dálnici D8, kde se na některých místech tvoří dlouhé kolony kamionů.

14.21 hodin:
Kolony na I/30 jsou také ve směru z Ústí do Vaňova. Způsobila je dopravní nehoda na výjezdu z Vaňova. Srazilo se tady nákladní auto s dodávkou. V nekonečné koloně stojí také autobusy linky 15 mířící do Vaňova.

13.59 hodin:
Katastrofálnost situace na silnici I/30 dokresluje situace sanitního vozu, který jel pod rozsvícenými světly a houkačkou směrem od Lovosic a na několik minut musel zastavit v koloně, protože protijedoucí auta neměl možnost ho na úzké silnici pustit. Bylo jen otázkou náhody, že se vytvořila proluka mezi protijedoucími automobily a sanitka mohla pokračovat dál.

13.50 hodin:
Silnice I/30 je mezi Lhotkou u Lovosic a ústeckým Vaňovem naprosto ucpaná. Kamiony popojíždí krokem a redakčnímu automobilu se během 20 minut podařilo ujet necelých 200 metrů. Situace v obráceném gardu nastala mezi 11.00 a 12.00 hodinou. Auta mířící z Ústí na Lovosice také stála v nekonečné koloně a osobní automobily se obracely a vracely zpět do Ústí. Odtud do Lovosic jeli raději po střekovské straně.

13.18 hodin:
České dráhy upravují počet omezených vlaků. Odřeknuty budou další dva spoje, a sice u R 615 (Cheb - Ústí - Praha) úsek Praha Holešovice až Praha hlavní nádraží. Rychlík 614 ve směru z Prahy nepojede z hlavního nádraží, ale až z Holešovic. "Cestující použijí v odřeknutém úseku MHD Praha (metro "C"). Vlak R 614 bude veden ze stanice Praha-Holešovice se zpožděním 10 minut v 15.50 hodin," uvádí server cd.cz.

12.42 hodin:
Hned několik nehod komplikuje dopravu na Ústecku. Například na silnici II/248 mezi Varvažovem a Petrovicemi se srazila dvě osobní auta. Ve Střelecké ulici také do sebe nabouraly dva vozy. Problémy působí také nehoda dvou kamionů v Modré na Děčínsku. Silnice je tam neprůjezdná, kvůli tomu je nemožné cestovat z Děčína do Teplic.

12.03 hodin:
Aktuální situace v železniční síti (uvedeny jen vlaky jedoucí do/z Ústecka):
- EN 457 (Berlin - Praha hl.n.) bude opožděn o cca 330 min,
- R 717 (Ústí západ - Kolín) a R 716 (Kolín - Ústí západ) jsou odřeknuty v celé trase,
- EC 378 (Wien - Praha hl.n. - Stralsund) bude odřeknut v úseku Praha hl.n. - Stralsund. Cestující mohou využít v úseku Praha hl.n. - Berlin vlak EC 174.
Na dalších vlacích může docházet ke zpoždění v délce mezi 30 až 210 minut, a to především vlivem zavátých výhybek či zpožděného příjezdu obratové soupravy.

11.57 hodin:
Podle vyjádření Radky Pistoriusové z tiskového oddělení Českých drah byla včera nejhorší v oblastech městských aglomerací s hustou železniční dopravou. Dnes by se již doprava měla průběžně dostávat do normálu.

09.11 hodin:
Železniční doprava na Ústecku je provozována dle jízdních řádů s komplikacemi. Především kvůli zapadaným výhybkám nabírají vlaky zpoždění v řádech několika desítek minut. Největší zpoždění mají vlaky jedoucí z/do Libereckého kraje a na trati 072 (Ústí - Mělník - Lysá), kde vlaky nabírají až hodinová zpoždění.

08.59 hodin:
Na severu Čech byla přes noc i k ránu naprosto běžná poruchovost, uvedla mluvčí energetiků Soňa Holingerová. "Do terénu se již ovšem vydaly naše poruchové čety s těžkou technikou," uvedla. Zároveň dodala, že poruchu na nízkém napětí v Chabařovicích se podařilo opravit ještě ve středu v podvečer.

08.32 hodin:
Už čtvrtý den bojují silničáři v Ústeckém kraji s přívalem nového sněhu. Za dnešní noc podle jejich poznatků napadlo 15 až 30 centimetrů sněhu a silnice třetích tříd vůbec nestíhali prohrnovat. Kvůli různým poruchám a nehodám vypadla silničářům až třetina aut a musejí shánět stále více techniky od dodavatelských firem. Silničáři s obstaráváním náhradních aut před sezonou počítali a shánějí je hlavně u stavebních firem, které mají adekvátní auta i s pluhy.

07.03 hodin:
Provoz na dálnici D8 v Ústeckém kraji blokují kamiony, které v některých úsecích dálnice stojí uvízlé.

Poslední rychlík z Prahy? Skončil v Holešovicích!

Praha - Jízda posledního nočního vlaku z Prahy ve 23.29 hodin skončila pro mnohé překvapením. Z Prahy rychlík vyjel o hodinu opožděn. A to prakticky jen z důvodu, aby dojel jen do Holešovic.

Zde si cestující přestoupili do čekajícího rychlíku 786, který Prahu opouští ve 21.00 hodin. Ten však vyjel o dvě hodiny a 10 minut opožděn. A proto České dráhy přistoupili ke kroku zásadnímu: Zdržet R 786 ještě o více jak hodinu a sloučit jejich přepravní kapacitu v jeden vlak.

Rychlík 788 tak "papírově" do Ústí vůbec nepřijel. Místo něj jel až do Děčína zpožděný R 786. S sebou si vezl zpoždění 20 minut!

00.46 hodin:
Železniční doprava stále kolabuje. Předposlední rychlík z Prahy (R 786) přijede do Ústí se zpožděním téměř tří hodin, ten poslední s číslem 788 vyjel z Prahy o hodinu později.

00.03 hodin:
Aktuální dopravní situace: Na dálnici D8 v úseku mezi Řehlovicemi a Krásným Lesem leží sníh na silnici. Hustě tam sněží a fouká boční vítr. Řidiči by měli být opatrní, výstraha platí minimálně do 5.00 hodin.

23.52 hodin:
Vlaky, které mají být už dávno v Ústí, ještě nejsou ani na cestě sem. Například rychlík 618 "Chomutovka", který do Ústí má příjezd ve 20.42 hodin, je momentálně se zpožděním ve výši 193 minut v Bohušovicích. Poslední osobní vlak z Prahy (Os 2324), který by do Ústí měl přijet podle jízdního řádu ve 23.24 hodin, má 89 minut zpoždění.

23.30 hodin:
Hoření ulici se podařilo zprůjezdnit krátce po 23.00 hodině. Jinde ale komplikace podle mluvčího ústeckého dopravního podniku Milana Knotka nejsou. "Nemám nic hlášeno," dodal.

22.24 hodin:
Ulice Hoření se změnila v jednu velkou ledovku. Ve směru do centra trolejbusy pomalým temprem sjíždějí. V opačném směru ulici blokují nískopodlažní trolejbus linkdy 54, pod ním kamion společnosti ČSAD Jihotrans, který blokuje průjezd trolejbusům linkdy číslo 54 na Dobětice a 52 na Severní terasu.

21.59 hodin:
Ulici Hoření nad Důlcemi ve směru z centra zablokoval český kamion. Zhruba hodinu byla zastavena trolejbusová doprava. Momentálně se díky svépomoci řidičů trolejbusů podařilo tři zablokované trolejbusy rozpohybovat.

19.51 hodin:
Komplikace nejsou jen na Ústecku. Kolony, uvízlé kamiony i osobní automobily a neustále padající sníh, tak vypadají silnice na Děčínsku.
- Silnice jsou na mnoha místech neprůjezdné (01.12.2010)

19.48 hodin:
Sněžení mírně ustává. Přesto ale sněží dál. České dráhy ohlásily komplikace způsobené sněhovou kalamitou po celé republice.

18.52 hodin:
Soňa Holingerová upřesnila důvod výpadku elektřiny v Chabařovicích. "Jde o poruchu nizkého napětí, kterou způsobil výpadek transformátoru," upřesnila Holingerová.

18.50 hodin:
Trolejbusy a autobusy mají podle současných informací problémy v kopcích, tedy především v Důlcích a Rooseveltově ulici. "Například spoj linky 51 jel načas, ale byl plný lidí, což v tuhle dobu nebývá. Šlo tedy patrně o spoj, který měl jet 15 minut předtím," uvedla jedna Ústečanka.

18:33 hodin:
Výpadek proudu v Chabařovicích je podle mluvčí energetiků Soni Holingerové způsoben patrně výpadkem jističe nízkého napětí. "Nyní jedou naši technici na místo, aby zjistili rozsah poruchy," dodala. Podle ní je jinak energetická situace na Ústecku bez potíží.

18.30 hodin:
Kvůli sněhové kalamitě je odložen o 20 minut začátek hokejového utkání mezi Ústím a Litoměřicemi. Mělo se začít v 18.00 hodin.

18.11 hodin:
Městská hromadná doprava hlásí zpoždění v délce mezi 20 až 30 minutami. "Jezdí se všude, jen máme problém v Ryjicích. Autobusy tady končí u sanatoria," informoval mluvčí Dopravního podniku města Ústí Milan Knotek.

17.54 hodin:
Chabařovice hlásí výpadek elektrické energie. Nesvítí se jak v domech, tak na ulicích.

17.50 hodin:
Na dálnici D8 mezi Řehlovicemi a státní hranicí z Německem se stará o sjíznost silnice osm sypačů. "Dálnice je sjízdná s vysokou opatrností v obou směrech. Jezdí i kaminová doprava. Nejhorší je, aby se k hustému sněžení nepřidal v noci silný vítr, který by na dálnici navál sněhové jazyky," řekl Petr Zajíc, vedoucí správy a údržby dálnice.

Zpracovává Filip Vlček, Petr Sochůrek a František Roček
s použitím podkladů agentury ČTK