Nejaktuálnější novinkou je zavedení takzvaného adventního vlaku. Ústečany dopraví z Ústí do Drážďan na vánoční trhy.

„Půjde o soupravy o šesti vozech s kapacitou přibližně pro 350 lidí. Lidé z Ústí tak nebudou muset přestupovat v Děčíně, jako dosud,“ řekl Daniel Jareš, ředitel odboru osobní dopravy ČD.

Letos vlak pojede už pouze třikrát, a to v neděli 12. prosince a o dalším víkendu. Příští rok vyjede ale již 26. listopadu.

Mezi další změny patří vypravení vlaků CityElefant na trati mezi Ústím a Prahou s oddíly první třídy.

Jízdní řád určitě nastudujte také na trati 072 z Ústí do Lysé nad Labem. Tady dochází k zavedení ranního osobáku do Polep, který ze západního nádraží vyjíždí ve 3.55 hodin.

V sobotu také nepočítejte s posledním večerním rychlíkem z Ústí nad Labem do Kolína a v neděli pak s prvním ranním v opačném směru.

Změnami jízdních řádů ale výčet změn nekončí. Hlouběji do peněženky sáhnou například ti, kteří využívají zpáteční slevy. Místo současných deseti procent České dráhy od 12. prosince dají slevu jen pětiprocentní.

Například zpáteční jízdenka do Prahy tak dospělého cestujícího vyjde dnes na 246 korun, nově si připlatí 14 korun na 260 korun. Zvýhodněny naopak budou jízdenky SONE+, jejichž cena bude úměrná velikosti kraje.